Notowania

Taśmy Kaczyńskiego. Birgfellner poszedł na rozmowę z ambasadorem Austrii

Gerald Birgfellner wraz ze swoim pełnomocnikiem Romanem Giertychem rozmawiał we wtorek z ambasadorem Austrii na temat przesłuchań ws. tak zwanych taśm Kaczyńskiego. - Przekazaliśmy nasze zaniepokojenie - powiedział Giertych po wyjściu z ambasady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Roman Giertych i Gerald Birgfellner

Giertych i Birgfellner pojawili się w austriackiej ambasadzie we wtorek chwilę przed 11:00. - To była bardzo dobra, ciekawa, interesująca rozmowa - powiedział dziennikarzom pełnomocnik Austriaka po wyjściu z budynku.

- Przekazaliśmy informacje odnośnie tego postępowania, które się toczy obecnie, nasze zaniepokojenie związane z karą, którą prokuratura nałożyła na pana Geralda Birgfellnera i nasze zaniepokojenie przedłużającym się przesłuchaniem, które trwa już ponad 40 godzin - wyjaśnił mec. Giertych.

Ambasador miał zostać także poinformowany o "stratach, które Birgfellner poniósł w inwestycji, której tutaj dokonywał". Chodzi o przygotowania do budowy wieżowca dla związanej z PiS spółki Srebrna, za które Austriak nie dostał ani wynagrodzenia, ani zwrotu kosztów.

Obejrzyj: Taśmy Kaczyńskiego. Adwokat Austriaka zabiera głos ws. nowych doniesień

Drugi z pełnomocników austriackiego dewelopera, mec. Jacek Dubois w poniedziałek tłumaczył na antenie TVN24, że wraz z mec. Giertychem chce uczynić przedstawiciela ambasady "świadkiem tych zdarzeń i sposobu prowadzenia tej sprawy".

Gerald Birgfellner w poniedziałek był po raz czwarty przesłuchiwany w prokuraturze. Niedoszły wykonawca biurowca dla spółki Srebrna był wcześniej przesłuchiwany 11 i 13 lutego, a potem 1 marca. Gerald Birgfellner oskarża Jarosława Kaczyńskiego o oszustwo, ale prezes PiS wciąż nie został wezwany na przesłuchanie.

Pełnomocnicy biznesmena Jacek Dubois i Roman Giertych wskazują, że według Kodeksu postępowania karnego faza sprawdzająca nie może trwać dłużej niż 30 dni, a okres ten został już przekroczony. Domagają się od prokuratury wszczęcia śledztwa.

Prokuratura ukarała też Austriaka dwoma karami grzywny - po 3 tys. złotych - za to, że nie stawił się na przesłuchaniach w wyznaczonych terminach. Biznesmen chciał ich przełożenia ze względu na wyjazd do rodzinnego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera srebrnej, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2019

lipa, koniucoraz bardziej oczywiste jest, że ustawka ruskiego Gierciucha z Austriakiem Bimberbaumen, nie wypaliła

12-03-2019

takie mam zdanieuważam, że za kłamstwo o kartce z 1% i za próby fałszowania zeznań Austriaka, Giertych powinien wyrok skazujący otrzymać i z zawodu wylecieć

12-03-2019

Galdęta afera i tyle

Rozwiń komentarze (219)