Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Technologia w nowej normalności

0
Podziel się:

Kolejna już konferencja MIT Sloan Management Review Polska w formule online zakończyła się. Na wirtualnej scenie wystąpili polskiej i światowej sławy specjaliści w zakresie transformacji cyfrowej.

Technologia w nowej normalności
(Materiały prasowe)

Informacja prasowa MIT Polska

Wydarzenie było realną odpowiedzią na bieżące wyzwania i problemy polskiego biznesu, które z sukcesem można rozwiązywać przy wsparciu technologii i odpowiednich narzędzi.

Słowo wstępne wygłosił dr Witold Jankowski, prezes zarządu ICAN Institute. W swojej prezentacji mówił czym różni się realna transformacja cyfrowa od tej pozorowanej, przestrzegał przed doraźnymi krokami, które mogą tylko pogłębić kryzys w firmie. Suma szoków - podażowego i produkcyjnego - doprowadziła do recesji, ale trzeba pamiętać, że w każdym kryzysie można odnaleźć pozytywny aspekt. Takim jest szansa na cyfrowe przyśpieszenie.

Aleksander Jarosz, dyrektor w firmie Simon Kucher & Partners, mówił o zastosowaniu technologii do elastycznego zarządzania budżetem oraz o zwinnym pricingu. Zdaniem Jarosza firmy w nowej normalności będą musiały być bardziej zwinne i kluczowa będzie współpraca między działem IT i innymi działami. Epoka post covidowego biznesu będzie epoką, gdy silosy firmowe muszą zniknąć. Monika Ferreira, doradca strategiczny & Partner Zarządzający w praktyce doradztwa strategicznego w I’GS In Good Strategy, mówiła o skalowalności modeli franczyzowych. W swojej prezentacji podkreślała znaczenie technologii w procesie skalowalności modeli - dzięki nowoczesnym rozwiązaniom łatwiejsze jest przeniesie różnych procesów niezależnie od skali firmy i rodzaju działalności. Ryszard Hordyński, dyrektor ds. Strategii i Komunikacji w Huawei Polska, opowiadał o korzyściach dla biznesu wynikających ze wdrożenia sieci 5G. Podczas prezentacji wymienił możliwości strategiczne m.in. pełniejsze wykorzystanie Internetu Rzeczy. W opinii Hordyńskiego sieć 5G może być realnym przełomem, który znacznie rozwinie polski biznes.

W dalszej części konferencji z użytkownikami, prosto z Nowego Jorku, połączyła się dr Anna Topol, szefowa technologii w globalnym laboratorium THINK Lab utworzonym przy IBM Industry Research Group. Nasza prelegentka skupiła się na możliwościach, które paradoksalnie może przynieść czas pandemii. Dr Topol podkreślała, że to właśnie w trakcie kryzysów pojawiają się innowacyjne rozwiązania i rodzą się firmy zmieniające krajobraz biznesowy.

Partnerem głównym Konferencji MIT Sloan Management Polska w wersji online była firma Cloudware. Jej przedstawiciel Grzegorz Gołda, Dyrektor Sprzedaży w Cloudware Polska wraz z Piotrem Sękowskim, System Storage Sales Manager IBM Poland & Baltics, opowiadali o tym, w jaki sposób zacząć korzystać z chmury hybrydowej wykorzystując technologię 𝐬𝐭𝐨𝐫𝐚𝐠𝐞 𝐈𝐁𝐌.
Antoni Pomykała, Digital & Cloud Services Country Leader w T Systems Polska, mówił o trwałych zmianach, które przyniosła epidemia i związana z nią izolacja. Pokazywał jak bardzo zmieniła się perspektywa pracy zdalnej i - ogólniej - kwestia spotkań biznesowych. To, co kiedyś było ewenementem - np: wirtualne rekrutacje - dziś jest standardem. Pomykała zauważył jednak, że konferencje przyszłości będą rozwiązaniami hybrydowymi tj. będą częściowo stacjonarne i częściowo online.

Wyjątkowym momentem konferencji była debata ekspercka. Moderatorem dyskusji był Andrzej Jacaszek, dyrektor zarządzający ICAN Institute, zaś gośćmi byli dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, rektor elekt; Rafał Kozłowski, wiceprezes zarządu Asseco Poland,* Witold Wiliński*, prezes zarządu GPW Tech. Tematem debaty był rozwój branży IT w obliczu zmian makroekonomicznych wywołanych COVID 19. Wszyscy zgromadzeni eksperci byli zgodni, że głównym, trwałym efektem koronawirusa będzie dynamiczne przyśpieszenie rozwoju technologii i firmy technologiczne, a także te dojrzałe cyfrowo, mogą zyskać w tych trudnych okolicznościach.

Na zakończenie wystąpił - podobnie jak dr Anna Topol łącząc się zza Oceanu - Michael Schrage, badacz związany z Initiative on the Digital Economy, jednostką naukowo badawczą MIT Sloan School of Management. Podczas swojej prezentacji, ten jeden z najbardziej prowokujących na świecie myślicieli o innowacjach, mówił o tym jak wykorzystanie sztucznej inteligencji może zwiększyć wydajność zespołów i procesów. Schrage zwrócił uwagę na zarządzanie zespołami wirtualnymi. W kontekście epidemii i nowych warunków pracy zdalnej to właśnie sztuczna inteligencja może być realną pomocą utrzymania wysokiej wydajności, nawet przy zarządzaniu na odległość.

Zapraszamy do śledzenia profilu MIT SMRP na Facebooku i Linkedin.

Informacja prasowa MIT Polska

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)