Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telewizja
12.06.2019 12:45

Telewizja Polska planuje wprowadzić na rynek kanał sportowy w Internecie oraz kanał w jakości 4K?

TVP ma zamiar uruchomić drugi kanał sportowy o roboczym tytule TVP Sport 2, który będzie dostępny w Internecie. Na horyzoncie pojawia się także kanał w jakości 4K - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
TVP Sport z planami intensywnego rozwoju

- Już stworzyliśmy w Telewizji Polskiej sportowy kanał, na którym znajduje się w zasadzie wszystko, co interesujące z perspektywy polskiego widza. Jestem z tego bardzo dumny, ale nie oznacza to końca naszej intensywnej pracy. Mamy duże plany na przyszłość, aby się dalej rozwijać - komentuje portalowi wirtualnemedia.pl Marek Szkolnikowski dyrektor TVP Sport.

Jak wynika z informacji portalu, Telewizja Polska planuje stworzyć nowy wirtualny kanał o roboczej nazwie TVP Sport 2, który będzie uzupełnieniem istniejącego TVP Sport.

- Stacja ta dostępna będzie tylko w Internecie - w naszej aplikacji mobilnej. Już rozpoczęliśmy prace nad tym projektem, ale na chwilę obecną jest za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły. Mogę jednak zdradzić, że na ewentualne uruchomienie tego kanału potrzebujemy minimum kilkanaście miesięcy - mówi Szkolnikowski.

Zobacz: Marek Szkolnikowski: Mecze ekstraklasy w TVP to przełom dla klubów. Dajemy im wędkę, a nie rybę

- Przy dalszym rozwoju TVP Sport chcemy iść w dwóch kierunkach. Z jednej strony chcemy rozwijać telewizję hybrydową, aby widz mógł w sposób subiektywny dobierać ramówkę i oglądać na swoim telewizorze to co chce. Mamy bardzo dużo transmisji równoległych, dlatego chcemy dać widzowi możliwość wyboru. Z drugiej strony chcemy nadal rozwijać się w internecie, w tym ulepszać naszą aplikację mobilną - dodaje.

TVP uruchomi kanał sportowy w jakości 4K?

Dodatkowo TVP ma w planach stworzenia kanału, który będzie nadawać w rozdzielczości 4K (czterokrotnie większa liczba pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD).

- Zastanawiamy się również nad kanałem w jakości 4K, w którym moglibyśmy transmitować m.in. najważniejsze wydarzenia sportowe, które są produkowane w tej technologii. Gdyby udało się nam tę stację uruchomić przed Euro 2020, to wtedy na jej antenie znalazłyby się transmisje tych meczów - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl dyrektor TVP Sport.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: telewizja, tvp, TVP Sport, internet
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz