Notowania

Zmiany w TVP wywołał prezydent Andrzej Duda. Zagroził wetem

To prezydent Andrzej Duda odpowiada za czwartkowe zmiany w zarządzie TVP. Jak informuje "Rzeczpospolita", zagroził wetem wobec ustawy finansującej telewizję publiczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Duda stoi za zmianami w TVP. Prezydent zagroził wetem (Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Zdecydowany ruch prezydenta Andrzeja Dudy. Pogroził wetem, by wymusić zmiany w TVP. Marzena Paczuska i Piotr Pałka znaleźli się w jej zarządzie. Prezydent ponadto, jak informuje "Rzeczpospolita", zażądał od PiS-u przyjęcia jego projektu ustawy o pomocy frankowiczom, którą obecnie zajmuje się Sejm. Ustawa jest oczkiem w głowie prezydenta.

Wiadomość o zmianach w zarządzie TVP gruchnęła jak grom z jasnego nieba w czwartek. Powołania były zaskoczeniem nawet dla powołanych. Money.pl jako pierwszy opisywał kulisy zmian w telewizji publicznej. Już w czwartek informowaliśmy, że to obóz prezydenta Dudy stoi za zmianami w telewizji publicznej.

Tylko w money.pl: Kulisy zmiany na szczytach TVP. Marzena Paczuska i Piotr Pałka w zarządzie

- Nie udzielam żadnych komentarzy. Każde moje słowo może być o jedno za dużo - ucina rozmowę z money.pl Marzena Paczuska. Pytana o to, czy z poziomu zarządu będzie nadzorować programy informacyjne w TVP, stwierdza krótko: "tego jeszcze nie wiadomo".

Obejrzyj: Apel prezydenta po expose szefa MSZ

Zakres jej obowiązków nie jest jeszcze ustalony. Nie ma jednak wątpliwości, że zarówno informacje, jak i publicystyka to jej oczko w głowie. Gdy prezesem TVP został Jacek Kurski, Paczuska objęła stanowisko dyrektora "Wiadomości".

Jednak ostry skręt linii programowej największego serwisu informacyjnego mediów publicznych zaczął uwierać nawet niektórych polityków obozu dobrej zmiany. W efekcie w sierpniu 2017 roku Jacek Kurski wręczył Marzenie Paczuskiej dymisję.

Z kolei Piotr Pałka jeszcze rok temu pracował w biurze programowym TVP. W czerwcu 2018 roku został zwolniony po tym, jak do konkursu "Debiuty" opolskiego festiwalu dopuszczono piosenkę "Siła kobiet" Girls on Fire.

Nie wszystkim spodobało się to, że w teledysku grupy pojawiają się sceny nawiązujące do obrządku czarnych mszy. Tymczasem to właśnie Pałka był członkiem rady artystycznej festiwalu.

Nowe powołania do zarządu TVP to nie jedyne zmiany w tej instytucji. Odwołany został Maciej Stanecki, który był członkiem zarządu Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

AndrejROZDAJA NASZE PIENIADZE. WENEZUELA JUZ BLISKO.

15-03-2019

Zbawiciel😈😈😈😈Lepiej będzie jak pojedzie na narty i tak nic dobrego nie zrobi dla Polski i Polaków mizerny prezydent

15-03-2019

Nie będzie zmiłuj. No way!Teraz? Jak grunt pod kulsonami już się pali?

Rozwiń komentarze (246)