Notowania

tvp
14.03.2019 17:39

Tylko w money.pl: Kulisy zmiany na szczytach TVP. Marzena Paczuska i Piotr Pałka w zarządzie

- Nie udzielam żadnych komentarzy. Każde moje słowo może być o jedno za dużo - ucina rozmowę Marzena Paczuska. Według ustaleń money.pl decyzja o jej powołaniu do zarządu TVP dla niej samej była sporym zaskoczeniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
(Fot: Michal Dyjuk / FORUM)

Pytana o to, czy z poziomu zarządu będzie nadzorować programy informacyjne w TVP, stwierdza krótko: tego jeszcze nie wiadomo. Zakres jej obowiązków nie jest jeszcze ustalony. Nie ma jednak wątpliwości, że zarówno informacje, jak i publicystyka to jej oczko w głowie.

Czy zaskakujące nominacje i poszerzenie składu zarządu TVP mogą być dowodem słabnącej roli prezesa? - Na pewno nie oznaczają wzmocnienia Jacka [Kurskiego - przyp. red.] - komentuje prosząca o anonimowość osoba z samego centrum dowodzenia przy Woronicza. Jak wyglądały kulisy tej zmiany? Za kandydaturą Marzeny Paczuskiej miał lobbować obóz prezydenta Andrzeja Dudy.

Nominację blokował z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Kompromisem miało być dokooptowanie do zarządu TVP Piotra Pałki.

Obejrzyj także: Jerzy Owsiak o TVP: nie mamy focha

Zarówno Piotr Pałka, jak i Marzena Paczuska mają powody, by nie być fanami Jacka Kurskiego. Dlaczego? Ta pierwsza od początku jego prezesury kierowała jednym z najważniejszych programów TVP, zajmując stanowisko dyrektora "Wiadomości". Ostry skręt linii programowej największego serwisu informacyjnego mediów publicznych zaczął uwierać nawet niektórych polityków obozu dobrej zmiany. W efekcie w sierpniu 2017 roku Jacek Kurski wręczył Marzenie Paczuskiej dymisję.

Prowadzącym "Wiadomości" zobaczymy w nowej oprawie
Jacek Kurski chce nowych "Wiadomości". Umowa z Platige Image podpisana

Powierzone jej nowe stanowisko - doradcy prezesa TVP - ambitna dziennikarka z całą pewnością musiała odebrać jako odsunięcie na boczny tor. Z drugiej jednak strony nie jest tajemnicą, że Paczuska ma bardzo dobrą relację z żoną Jacka Kurskiego - Joanną.

Z czego wynika powołanie do zarządu spółki Piotra Pałki? Decyzja ta musi być sporym zaskoczeniem, tym bardziej że wiązała się z koniecznością rozszerzenia składu zarządu z dwóch do trzech osób.

"Rz" wprowadza czytelników w błąd, mówi TVP. Eksperci mają wątpliwości
Kurski odpowiada na zarzuty. "Sukces Sylwestra marzeń boli jeszcze w marcu"

Jeszcze rok temu Pałka pracował w biurze programowym. W czerwcu 2018 roku został zwolniony po tym, jak do konkursu Debiuty opolskiego festiwalu dopuszczono piosenkę "Siła kobiet" Girls on Fire. Nie wszystkim spodobało się to, że w teledysku grupy pojawiają się sceny nawiązujące do obrządku czarnych mszy. Tymczasem to właśnie Piotr Pałka był członkiem rady artystycznej festiwalu.

Marzena Paczuska i Piotr Pałka to nowe osoby w zarządzie TVP. Odwołany został natomiast Maciej Stanecki, który był członkiem zarządu Telewizji Polskiej od stycznia 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tvp, marzena paczuska, piotr pałka, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

FranekA kto to jeszcze ogląda, chyba jacyś desperacji albo studenci dziennikarstwa, żeby sobie zobaczyć na żywo, jak wygląda tuba propagandowa rodem z … Czytaj całość

14-03-2019

Mafia PiSDostali dotacje z NASZYCH kieszeni więc powołują następnych bo jest kasa do rozgrabienia!

14-03-2019

KogutPo szczytach to Jarek z Achimem chodzą.

Rozwiń komentarze (89)