Notowania

Tesco nie zamknie magazynu w Gliwicach. Sieć dementuje

- Centrum Dystrybucji w Gliwicach odgrywa ważną rolę w naszej pracy. Nie planujemy zmiany jego obecnego statusu - poinformowało Tesco. Zaprzecza tym samym pogłoskom, jakoby magazyn miał zostać zamknięty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Centrum dystrybucyjne w Gliwicach nie zostanie zamknięte - informuje Tesco (Fot: SZYMON BLIK/REPORTER)

Stanowisko sieci handlowej przekazuje portal dlahandlu.pl.

Czytamy w nim, że sieć jest zaskoczona spekulacjami, które dotyczyły ewentualnego zamknięcia centrum dystrybucyjnego w Gliwicach. - Nie planujemy zmiany jego obecnego statusu - odpowiada biuro prasowe sieci.

Pod koniec maja Tesco poinformowało, że kolejne sklepy zostaną zamknięte w najbliższym czasie.

Obejrzyj: Zuchwały napad w Katowicach. Staranowali autem drzwi Tesco

W lutym sieć informowała o planach zwolnień grupowych (1300 osób) w związku z likwidacją 32 sklepów w całej Polsce. Najwięcej placówek miało zniknąć z mapy województwa wielkopolskiego. Wówczas tłumaczono, że proces ma doprowadzić do poprawy wyników finansów firmy w Polsce.

Najwyraźniej to nie wystarczyło. Jak poinformowała spółka w komunikacie prasowym, "Tesco poinformowało dziś swoich pracowników o decyzji o zamknięciu czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w Polsce".

Sklepy, które przeznaczono do likwidacji znajdują się w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego). Z kolei centrum dystrybucyjne, które zniknie z mapy Polski zlokalizowane jest w Poznaniu.

- Jesteśmy zaskoczeni tą informacją, nic nie wskazywało na taki ruch – mówiła niedawno money.pl Elżbieta Jakubowska, szefowa NSZZ "Solidarność" w Tesco.

O szczegółach zamknięć Tesco poinformuje w przyszłym tygodniu
Tesco zamyka sklepy. Będą zwolnienia grupowe

Spotkanie ze związkowcami będzie koniecznością, ponieważ w przedsiębiorstwie o skali Tesco Polska zwolnienie 30 osób kwalifikuje się jako zwolnienie grupowe. A w samym centrum logistycznym w Poznaniu zatrudnionych było około 200 osób.

Zamknięcie akurat tego magazynu jest o tyle zaskakują, że jak mówi nam Elżbieta Jakubowska, "był chlubą Tesco". W końcu otwarty w 2016 r. był i jeszcze jest najnowocześniejszym z trzech magazynów Tesco w Polsce.

Tym samym Tesco Polska pozostaną dwa magazyny – w Teresinie i Gliwicach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tesco, handel, zamknięcie sklepów, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

Ja już im nie wierzę :(((Abc

Rozwiń komentarze (1)