Notowania

handel
31.05.2019 12:45

Tesco zamyka sklepy. Będą zwolnienia grupowe

Zamknięcie czterech kolejnych sklepów Tesco oraz centrum dystrybucyjnego pociągnie za sobą konieczność przeprowadzenia zwolnień grupowych. Do pierwszych rozmów ze związkowcami dojdzie w przyszłym tygodniu – mówi money.pl szefowa zakładowej "Solidarności" działającej w sieci handlowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
O szczegółach zamknięć Tesco poinformuje w przyszłym tygodniu (Fot: LORNE CAMPBELL/GUZELIAN /SIPA/EAST NEWS)

- Jesteśmy zaskoczeni tą informacją, nic nie wskazywało na taki ruch – mówi nam Elżbieta Jakubowska, szefowa NSZZ "Solidarność" w Tesco. Jak dodaje, pracodawca przekazał tę wiadomość około godz. 10:00 telefonicznie w tym samym czasie, gdy informował pracowników zamykanych placówek.

Sklepy Tesco w Polsce - z każdym miesiącem jest ich coraz mniej
Tesco zamyka kolejne sklepy. To już 36 placówek do zamknięcia w tym roku

- Konsultacje z nami odbędą się w przyszłym tygodniu, gdy otrzymamy pismo ze szczegółami zamknięcia – informuje nas Jakubowska. Spotkanie ze związkowcami będzie koniecznością, ponieważ w przedsiębiorstwie o skali Tesco Polska zwolnienie 30 osób kwalifikuje się jako zwolnienie grupowe. A w samym centrum logistycznym w Poznaniu zatrudnionych było około 200 osób.

Zamknięcie akurat tego magazynu jest o tyle zaskakują, że jak mówi nam Elżbieta Jakubowska, "był chlubą Tesco". W końcu otwarty w 2016 r. był i jeszcze jest najnowocześniejszym z trzech magazynów Tesco w Polsce.

Obejrzyj: Już 5600 Żabek w Polsce

– Był nowoczesny, a przez to bezpieczny i przestronny. Nic nie wskazywało, że będzie zamykany, choć jak wskazują analitycy schodzenie z powierzchni magazynowej daje oszczędności – dodaje Jakubowska.

Tym samym Tesco Polska pozostaną dwa magazyny – w Teresinie i Gliwicach.

Z drugiej strony szybka analiza ogłoszonej na początku tego roku listy sklepów przeznaczonych do zamknięcia pokazuje, że z mapy Polski znika przynajmniej 8 sklepów obsługiwanych przez magazyn w Poznaniu. W końcu w samej Wielkopolsce zamknięto ich cztery.

Gegorafia zamykanych w tym roku sklepów oraz likwidacja centrum logistycznego obsługującego zachodnią Polskę może wskazywać na to, że Tesco Polska przegrywa konkurencję o klientów z rosnącą w siłę siecią Dino Polska. Rzut oka na mapę prezentującą rozkład sklepów polskiej sieci oraz zestawienie jej z 22 zamykanymi sklepami Tesco, które działały wtym samym regionie, potwierdzą taką tezę.

(Dino Polska)
Rozkład sklepów Dino Polska na koniec 2018 r. (Fot: Screen: Money.pl)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-05-2019

studentNareszcie pracownicy będą mieć dużo wolnego czasu-przecież o to walczył bujara.

30-05-2019

PolakWywieźli z Polski miliony dochodu. Ceny wyższe niż u Turka w centrum dużego miasta w Niemczech, a sklepy na przedmieściach. Teraz pewnie znajdą się na … Czytaj całość

30-05-2019

realtrzeba zaczac placic podatki jak w Niemczech i Anglii to sie zwijaja, bo mysleli ze długo będą miec w Polsce niewolnikow. czas aby Urzedy Skarbowe … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (310)