Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tesco zamyka kolejne sklepy. Pracowników czekają zwolnienia grupowe

54
Podziel się

Topnieje liczba sklepów z szyldem Tesco. Brytyjska sieć zamyka w Polsce kolejne 5 sklepów. Związkowcy informują o zwolnieniach grupowych.

Tesco zamyka kolejne 5 sklepów.
Tesco zamyka kolejne 5 sklepów. (WP.PL)
bErmCvIR

Hipermarkety we Wrocławiu Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży i Bełchatowie zostają zlikwidowane - wynika z pisma, jakie otrzymał NSZZ Solidarność Tesco.

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo z zawiadomieniem ws. zwolnień grupowych" - poinformowali na swoim profilu facebookowym związkowcy.

bErmCvIT

Jak wynika z opublikowanej treści pisma, zwolnienia zostaną przeprowadzone od początku lutego do końca kwietnia.

Pracę straci maksymalnie 304 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz do 76 osób piastujących stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami.

Zobacz także: Zobacz: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych
bErmCvIZ

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy" - wynika z dokumentu. "Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę." - czytamy dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErmCvJu
KOMENTARZE
(54)
bnm
2 lata temu
W Rzeszowie budynek Tesco przejęła Castorama. Tak więc nie szykujcie się na polskie sklepy, one nie przetrwają w realiach "dobrej zmiany".
TOM,B
2 lata temu
TESCO POWINNO SIĘ ZASTANOWIĆ KTO GO POGRĄŻYŁ I DLACZEGO , JUŻ WYJAŚNIAM -DZIERŻAWA GRUNTÓW I KTO W NICH POŚREDNICZYŁ I DLACZEGO BRAŁ 80% ZYSKU , PRZYKŁAD GARWOLIN ;SKŁADA SIĘ Z KILKU DZIAŁEK NAJMNIEJSZA NIE MAJĄCA ZNACZENIA TRAWA ROŚNIE KTOŚ BIERZE 25 TYŚ MIESIĘCZNIE NASTĘPNE KĄSKI 50 TYŚ MIESIĘCZNIE 30 /15 I TAK DALEJ SUMUJĄC ,POLITYKA TESCO SAMI SIĘ ZNISZCZYLI JAK BY KUPILI GRUNT LUB RENEGOCJACJA O POŁOWĘ CHOCIAŻ I JUŻ WYCHODZĄ NA GRUBY ZYSK !!!!!!!!!
PIS
2 lata temu
= POLACY W RUINIE
bErmCvJv
bru..
2 lata temu
Osobiście życzę tej sieci wszystkiego najgorszego. Mam swoje powody, chodzi o biznesową nieuczciwość.
Heniek
2 lata temu
Teraz będą delikatesy i sklepy spolem
...
Następna strona