Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tesco zamyka kolejne sklepy. Pracowników czekają zwolnienia grupowe

Topnieje liczba sklepów z szyldem Tesco. Brytyjska sieć zamyka w Polsce kolejne 5 sklepów. Związkowcy informują o zwolnieniach grupowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Tesco zamyka kolejne 5 sklepów.

Hipermarkety we Wrocławiu Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży i Bełchatowie zostają zlikwidowane - wynika z pisma, jakie otrzymał NSZZ Solidarność Tesco.

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo z zawiadomieniem ws. zwolnień grupowych" - poinformowali na swoim profilu facebookowym związkowcy.

Jak wynika z opublikowanej treści pisma, zwolnienia zostaną przeprowadzone od początku lutego do końca kwietnia.

Ponad 2 tys. osób zatrudnionych w Tesco ma stracić pracę do końca stycznia.
Zwolnienia w Tesco. NSZZ Solidarność pokazuje pismo

Pracę straci maksymalnie 304 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz do 76 osób piastujących stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami.

Zobacz: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy" - wynika z dokumentu. "Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę." - czytamy dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tesco, handel
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-01-2020

misTych co się tak cieszą w idiotycznych komentarzach, proszę aby postawili się na miejscu zwalnianych osób będących z kredytami, chorymi dziećmi lub … Czytaj całość

10-01-2020

JaTo nie sklepy tylko Brytyjskie śmietniki

10-01-2020

oioijj98jhubardzo , dobrze wypad

Rozwiń komentarze (54)