Notowania

Test przedsiębiorcy wraca. Inna forma, cel ten sam

Test przedsiębiorcy wcale nie zniknął z rządowych planów, choć takiego sformułowania już nie znajdziemy w rządowych dokumentach. Zamiast tego zmieniona ma zostać jedna z ustawowych definicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Teresa Czerwińska i Jadwiga Emilewicz - dwie główne aktorki sporu o test przedsiębiorcy (Fot: Tomasz Gzell)

Słowa o teście przedsiębiorcy jako narzędziu służącemu odsianiu przedsiębiorców od osób wybierających samozatrudnienie, by płacić niższy podatek, pojawiły się projekcie Wieloletniego planu finansowego państwa na lata 2019-2022. Po krytyce, także z wewnątrz rządu, Ministerstwo Finansów wycofało się z pomysłu. Nie wycofało się jednak z ideo na nim stojącej.

Wrocław, 25.04.2019. Jadwiga Emilewicz i Jarosław Gowin na konferencji prasowej "Kadry Przyszłości dla polskiej nauki".
Sukces WP i money.pl. Po naszej serii tekstów rząd wycofuje się z testu przedsiębiorcy

Jak donosi "Rzeczpospolita", choć z tekstu "Planu" zniknął "test przedsiębiorcy", to nie zmienił się cel działań opisany w dokumencie. Znalazła się w nim bowiem informacja, że ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, inwestycji i rozwoju we współpracy z Radą Dialogu Społecznego przygotują przepisy, które pozwolą na weryfikację przedsiębiorców, a zarazem zminimalizują „ingerencję w swobodę wyboru modelu, w którym przedsiębiorcy prowadzą swoją aktywność gospodarczą".

Przepisy mają obowiązywać od 2020 r. Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiała „Rzeczpospolita”, takie postawienie sprawy to jedynie "pudrowanie" wcześniejszych zamiarów. W efekcie, jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, nawet pół miliona samozatrudnionych nie może byc spokojnych - tyle firm ma bowiem tylko jednego kontrahenta.

Test przedsiębiorcy. W rządzie jest spór. Minister komentuje

W nowym rozdaniu PiS będzie przestawiał zmodyfikowany pomysł na weryfikację firm jako walkę z patologiami rynku pracy. Będzie zatem więcej mówienia o sprzątaczkach i ochroniarzach zmuszanych do zakładania firmy, a mniej liczenia potencjalnych zysków i wspominania o jakimkolwiek teście, egzaminie, czy kontrolach.

Teresa Czerwińska forsowała "test przedsiębiorcy". Koledzy z rządu mają odmienne zdanie na temat projektu
Test przedsiębiorcy jak bumerang. Uszczelnianie przepisów to problem dla pół miliona firm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: test przedsiębiorcy, firma, działalność gospodarcza, gospodarka, wiadomości, podatki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-04-2019

TasStrzelacie sobie w stope kazdym durnym pomyslem. Zamiast liberalizowac prawo, podatki, prepisy to wszystko gmatwacie, utrudniacie i rzucacie klody pod … Czytaj całość

29-04-2019

TMPNajłatwiej jest okraść najsłabszych. Ten rząd mistrzowsko doji Polaków. Wielkość udoju będzie coraz wyższa, ale wydojeni zostaną mijro i mali … Czytaj całość

29-04-2019

MAXA co ze służbą zdrowia gdzie pielęgniarki były zmuszane do przejścia na kontrakty ? Wiele ma teraz tylko po jednym kontrahencie jakim jest na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (168)