Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Tłumy w centrach handlowych. Rzecznik MŚP zdecydowanie o polityce rządu

135
Podziel się

W pierwszą sobotę po otwarciu centrów handlowych Polacy ruszyli na zakupy. Zdjęcie kolejki przed jednym ze sklepów dosadnie skomentował Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Branża fitness, solaria czy gastronomia mają wierzyć, że są największym zagrożeniem?

Tłumy w centrach handlowych. Rzecznik MŚP zdecydowanie o polityce rządu
Kolejka w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Sobota, 6 lutego. (dziejesie.wp.pl)
bDTtGGKt

Od 1 lutego otwarte są centra handlowe, a spragnieni zakupów Polacy w sobotę ustawiali się w kolejkach do sklepów, które funkcjonują w reżimie sanitarnym.

Od połowy lutego, również w reżimie sanitarnym, mają zostać otwarte hotele, kina i teatry. Jednak właściciele siłowni, klubów fitness czy solariów nie mogą na razie liczyć na luzowanie restrykcji, a w restauracjach jedzenie można kupić tylko na wynos.

"Ktoś liczy na to, że zamknięci przedsiębiorcy z branż: fitness, gastronomii, solariów i innych będą przekonani, że akurat oni najbardziej zagrażają zdrowiu i w milczeniu będą patrzeć na śmierć ich biznesów oraz nadchodzących komorników?” – napisał na Twitterze Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, komentując zdjęcie zrobione w sobotę w Złotych Tarasach w Warszawie.

bDTtGGKv
Zobacz także: Polska marka apeluje do klientów. "Prosimy o patriotyzm gospodarczy. Chodzi o miejsca pracy"

Rzecznik MŚP przypomniał także, że solaria są zamknięte od 15 października 2020 roku, a - jego zdaniem - zagrożenie w solariach w reżimie sanitarnym jest minimalne.

bDTtGGKB

Kolejka w Złotych tarasach to nie był jednostkowy przypadek. W sobotę czytelnicy przysłali nam zdjęcia z warszawskiej Galerii Młociny, na których widać, że stojący w kolejkach klienci dość luźno traktowali zasadę DDM (dezynfekcja, dystans, maseczki).

Odwiedzający galerie mają wprawdzie maseczki, ale o zasadzie 1,5 metra odstępu raczej mało kto myśli, a limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych obowiązuje tylko w sklepach, a nie na korytarzach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTtGGKW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(135)
i co ?!
2 miesiące temu
Epidemia unaoczniła nam z całą ostrością, że daliśmy władzę ludziom, którzy umieją tylko ględzić. Niczego w życiu nie osiągnęli i niczego nie potrafią.
😂😂😂😂
2 miesiące temu
Ale przecież to nie tylko w galeriach bo tak już od dawna dzieje się to dużych sklepach tam już nawet w niektórych marketach płynów nie ma 😂😂😂
Marian
2 miesiące temu
Trzeba zlikwidować klasę średnią i tyle mają zostać tylko wielkie korpo ,a zwykły ludek ma dla nich pracować czego tu nie rozumiecie.Właśnie w tym kierunku to wszystko idzie
bDTtGGKX
franc
2 miesiące temu
Widziałem co się dzieje w galeriach.Żadnego przestrzegania dystansu, maseczki na brodzie.W domach mają generalnie syf więc uciekają do kolorowego świata.
czytelnik
2 miesiące temu
Najwyższy czas obalić rząd wirusa od 5 lat
...
Następna strona