Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|

"To bardzo dobry budżet". Morawiecki: "wyrywa Polskę z niepewności"

90
Podziel się

Premier Morawiecki wylądował już w Polsce po powrocie ze szczytu UE i jeszcze na lotnisku pochwalił się swoimi dokonaniami. Wynegocjowane w UE pieniądze zamierza przeznaczyć na inwestycje.

"To bardzo dobry budżet". Morawiecki: "wyrywa Polskę z niepewności"
Premier Mateusz Morawiecki (PAP, Radek Pietruszka)
bEqzsAIB

- Pieniądze, które rząd PiS wynegocjował, będą znaczącą pomocą w walce z sytuacją pokryzysową - mówił Morawiecki na płycie lotniska.

W krótkim wystąpieniu mówił przede wszystkim o wyrywaniu Polski z pocovidowej niepewności. Uznał, że nowy budżet UE jest bardzo dobry.

Zobacz także: Budżet UE. Mocne słowa prawnika o Zbigniewie Ziobro. "Był w stanie poświęcić dobro Polski"
bEqzsAID

- Czas Covidu to czas niepewności, wymaga dużych zmian i wyrwania polskiej gospodarki z tej niepewności - opowiadał premier.

- Powiódł się nasz plan uzyskania wyjątkowego budżetu unijnego - dodał szef rządu.

Przypomniał, że "pieniądze, które rząd PiS wynegocjował w Brukseli, będą ogromnym impulsem dla polskiej gospodarki i znaczącą, ogromną pomocą w walce z sytuacji pokryzysową".

bEqzsAIJ

Dodał też, że w wielu krajach Europy sytuacja jest o wiele gorsza, szerzy się bezrobocie. Jego zdaniem najnowsze dane z Polski pokazują, że u nas udało się miejsca pracy ochronić.

- Relacje innych premierów były zatrważające - dodał Morawiecki.

Jednocześnie zdradził, na co Polska wyda pieniądze z nowego budżetu UE. Będą to przede wszystkim inwestycje, które mają się przełożyć na nowe, wysoko płatne miejsca pracy. Dodał, że Polska potrzebuje kapitału na rozwój a finanse z budżetu UE zdecydowanie pomogą w jego budowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqzsAJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(90)
Pesymistami🇵...
8 miesięcy temu
🤥znowu tekę sukcesy gonią sukcesy 🤥nikt ci miewiezy
Ela
8 miesięcy temu
O! Teraz sie okazuje ,że Polska została z niepewności wyrwana ! A jeszcze 2 dni temu zapewniał ,że Polsce powodzi sie tak dobrze ! Co za zakłamany typ !
Kraków
8 miesięcy temu
Polska Węgry i San Escobar - fajni sojusznicy,potęgi gospodarcze i militarne
bEqzsAJf
Miki
8 miesięcy temu
A może jedno słowo prawdy,czy polexit to jest rozwiazanie6
Fenn
8 miesięcy temu
Jesteście tylko frustratami, mamy kasę i rozwodniony mechanizm praworządność czy lepiej mówiąc złamany bat na niepokornych ale wy tylko kupicie, wasza sprawa, Polska ma teraz swoje 5 minut a kierunek inwestycje jest the jest, czytaliście co Soros powiedział my Polski i Węgier, lepiej poczytajcie bo tam jest prawda o tym kto wygrał a kto został zatrzymany i co planował robić. Pozdrowienia dla wszystkich patriotów.
...
Następna strona