Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

To już pewne. Podlasie z kolejną drogą ekspresową

16
Podziel się:

Rozpoczyna się realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 na południe od Białegostoku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła kontrakt o wartości 305,4 mln zł na projekt i budowę pomiędzy miejscowościami Ploski nad Narwią i Haćki k. Bielska Podlaskiego.

To już pewne. Podlasie z kolejną drogą ekspresową
To już pewne. Podlasie z kolejną drogą ekspresową (GDDKiA)

Wykonawcą fragmentu S19 o długości 8,9 km będzie konsorcjum firm Unibep, Budrex i Value Engineering. Udostępnienie tego odcinka do ruchu przewidziane jest w 2024 roku.

Zdaniem wiceministra infrastruktury Rafała Webera dla Polski Wschodniej droga ta stanie się kręgosłupem komunikacyjnym, przyczyniającym się do likwidacji wykluczenia komunikacyjnego i rozwoju gospodarczego.

Zadanie realizowane jest w systemie "Projektuj i buduj". Wykonawca projektu musi przygotować dokumentację projektową do wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Uzyskanie tej decyzji przewidziane jest na III kw. 2022 r., a prace budowlane zaplanowane na lata 2022-2024.

Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Ponadto w ramach S19 Ploski - Haćki powstanie 8,9 km odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej po dwa pasy ruchu każda. Nowa trasa wybudowana zostanie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Promil
3 lata temu
Droga potrzebna litwinom i czosnkowym zeby handel szedł z pominięciem naszych portów. Pożyjemy i zobaczycie
krzysiek
3 lata temu
te wszystkie przetargi na drogi są siusiaka warte kochani ja miałem do czynienia z przetargami w budowlance i powiem wam że jak podpisywało się umowę to nie było mowy o gadce że materiały budowlane podrożały czy robocizna podrożała albo pogoda się zmieniła i przez to gorzej się pracuje nie ma bata podpisałeś umowę to się teraz martw a te rządowe wałki to jakaś farsa podpisują umowę a potem jeszcze dziesięć razy podbijają stawkę do czego to podobne
kierujący
3 lata temu
Piszę, bo odebrało mi mowę. 9 kilometrów.
okh
3 lata temu
No to konne furmanki będą tam teraz miały luz.
okh
3 lata temu
No to konne furmanki teraz będą miały tam luz.