Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

71 proc. źle ocenia sytuację w kraju

0
Podziel się:

Według TNS Polska oceny badanych, w porównaniu do sierpnia br., nieznacznie poprawiły się.

71 proc. źle ocenia sytuację w kraju
(Stachnik/Reporter)
bEEezTVh

Zdecydowana większość respondentów - 71 proc. - uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania jest 16 proc. badanych, 13 proc. nie potrafiło wyrazić opinii na ten temat - wynika z wrześniowego sondażu TNS Polska.

Według TNS Polska oceny badanych, w porównaniu do sierpnia br., nieznacznie poprawiły się. O 4 punkty procentowe spadł odsetek przekonanych, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, a 2 punkty procentowe powiększyło się grono respondentów, którzy są zdania, że sprawy w kraju zmierzają w dobrym kierunku.

W ocenie większości respondentów (68 proc.) polska gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, w tym 47 proc. badanych jest zdania, że jest to głęboki kryzys. Jedna czwarta ankietowanych (25 proc.) uważa, że gospodarka się rozwija, a 7 proc. nie miało na ten temat zdania.

bEEezTVj

Porównując wyniki z poprzednim, sierpniowym badaniem, ocena stanu gospodarki poprawiła się - jak podkreśla TNS Polska - o 6 punktów procentowych. Natomiast odsetek respondentów, którzy uważają, że polska gospodarka znajduje się obecnie w kryzysie spadł o 7 punktów procentowych.

Zdaniem 40 proc. respondentów warunki materialne Polaków w ciągu najbliższych trzech lat nie zmienią się i będą mniej więcej takie same jak obecnie. Dwukrotnie mniej badanych (20 proc.) jest nastawiona optymistycznie i uważa, że w najbliższym czasie materialne warunki życia poprawią się. Wciąż przeważają jednak opinie (36 proc. ankietowanych), że warunki życia ulegną pogorszeniu.

W ocenie TNS Polska wrześniowe wyniki nieco odbiegają od sierpniowych. O 5 punktów procentowych wzrosła liczba opinii, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia poprawią się. Co więcej, znacznie spadł odsetek respondentów, którzy uważają, że warunki życia ulegną pogorszeniu - o 8 punktów procentowych. Dodatkowo, o 5 punktów procentowych wzrósł odsetek osób, według których materialne warunki życia w ciągu najbliższych trzech lat będą takie same jak obecnie.

Zdecydowana większość badanych (71 proc.) jest zdania, że trudno jest obecnie znaleźć pracę w Polsce, w tym prawie jedna piąta Polaków (18 proc.) jest zdania, że w ogóle nie można znaleźć pracy. Jedna czwarta respondentów (26 proc.) uważa, że w Polsce można znaleźć pracę, a 3 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej kwestii.

bEEezTVp

W porównaniu do wyników sierpniowego sondażu, nieznacznie (o 3 punkty procentowe) wzrósł odsetek osób, które uważają, że można znaleźć pracę w Polsce, a spadł (o 2 punkty procentowe) odsetek odpowiedzi, że o pracę jest trudno.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 6-11 września tego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy ocenili banki. Pełne zaskoczenie Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, od 2008 roku rośnie zaufanie Polaków do banków - wynika z badania TNS Polska i Związku Banków Polskich.
Uważamy, że w kraju nie dzieje się dobrze Oceny Polaków na temat kierunku biegu spraw w kraju - jak podkreśla TNS Polska - kształtują się tak samo, jak w lipcu.
Polacy źle oceniają sytuację w kraju Dwie trzecie ankietowanych (66 proc., od czerwca spadek o 2 pkt proc.) uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, prawie jedna piąta zaś (18 proc., wzrost o 2 pkt) wyraża przeciwną opinię.
bEEezTVK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)