Notowania

Andrzej Gołota: Wyślę na pogrzeb Szymborskiej 89 róż

Polski bokser napisze do noblistki słowa pożegnania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VIPHOTO/East News)

Razem z kwiatami, Andrzej Gołota prześle poetce kilka słów pożegnania.

Choć bokser na ceremonię nie dotrze, to przez Polski Związek Bokserski przekazał kondolencje i wyrazy uznania dla poetki. Wisława Szymborska była wielka fanką Gołoty - wspomina Michał Rusinek, asystent noblistki. Jak dodaje, przez ostatni tydzień on i grono przyjaciół poetki otrzymywali wiele słów wsparcia.

_ - Pani Wisława nie ukrywała, że to jest taki - trochę żartobliwy, ale jednak - temat, który się przejawia w jej poezji. Nie ukrywała zainteresowania tą dziedziną działalności ludzkiej, która jest na drugim biegunie działalności ludzkiej, ale o której przecież nie można zapominać - _ mówi Rusinek.

POSŁUCHAJ CO MÓWI MICHAŁ RUSINEK:

(źródło: IAR)

Pogrzeb Wisławy Szymborskiej odbędzie się jutro w południe na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Oprócz rodziny i przyjaciół poetki będą w nim uczestniczyć między innymi prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i minister kultury Bogdan Zdrojewski. Zaproszenia zostały wysłane również do Umberto Eco i Woody'ego Allena. W wysłanym dziś rano liście amerykański reżyser wyraził ubolewanie z powodu śmierci Szymborskiej, jednak na pogrzebie się nie pojawi.

Czytaj o śmierci Wisławy Szymborskiej w Money.pl
Nowe wiersze Szymborskiej? Są szczegóły Wydawnictwo a5 potwierdza, że wyda nowy tom poezji zmarłej noblistki. Sprawdź kiedy i jaki będzie tytuł.
Znana data i miejsce pogrzebu Szymborskiej Noblistka zostanie pochowana w grobowcu rodzinnym. Zobacz, kto będzie ją żegnał.
Wisława Szymborska nie żyje Poetka, laureatka literackiego Nobla zmarła w swoim mieszkaniu w Krakowie. Miała 89 lat.
Tagi: Wisława Szymborska nie żyje, Szymborska, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz