Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Apel PJN: Radźmy w sprawie Obamy

0
Podziel się:

Liderzy ugrupowania Polska Jest Najważniejsza apelują do prezydenta o zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego jeszcze przed wizytą Baracka Obamy w Polsce 27 maja.

Apel PJN: Radźmy w sprawie Obamy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEsmjcSt

Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej wizyta prezydenta USA jest na tyle ważna, że powinna się odbyć - w gronie członków RBN - szeroka dyskusja na ten temat.

POSŁUCHAJ JOANNY KLUZIK ROSTKOWSKIEJ:

Kluzik-Rostkowska przypomniała, że przed wizytą prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa zwołano specjalne posiedzenie Rady. Z kolei europoseł Paweł Kowal podkreślił, że na takim spotkaniu powinno się omówić kilka ważnych tematów dla polsko-amerykańskich stosunków.

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:

Tymczasem szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej oznajmił, że najbliższa, majowa Rada Bezpieczeństwa Narodowego będzie poświęcona sprawom wspólnej polityki bezpieczeństwa krajów Unii Europejskiej w ramach zbliżającej się prezydencji Polski. Dopytywany o to, czy nie można zwołać osobnej rady na temat wizyty prezydenta Obamy minister Koziej powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Dodał jednocześnie, że temat ten z pewnością pojawi się w rozmowach.

bEsmjcSv

Joanna Kluzik-Rostkowska pytana o tę wypowiedź szefa BBN podkreśliła, że posiedzenie o którym mówi Stanisław Koziej zostało zwołane na 30 maja, a wizyta Obamy ma się rozpocząć trzy dni wcześniej. - _ Jesteśmy przekonani, że stosunki polsko-amerykańskie sa równie ważne, co polsko-rosyjskie. Myślę, że te kwestie nie powinny wywoływać wewnętrznych sporów _ - oznajmiła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t135574.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;przyjedzie;w;kwietniu;do;polski,78,0,796494.html) Obama przyjedzie w kwietniu do Polski Pretekstem do wizyty będzie szczyt prezydentów Europy Środkowo- Wschodniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t124637.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zniesienie;wiz;dla;polakow;to;dla;obamy;priorytet,250,0,731386.html) Zniesienie wiz dla Polaków to dla Obamy priorytet Obama: _ Polska to jeden z naszych najbliższych sojuszników na świecie _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t99254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;prezydent;moze;duzo;ale;nie;zmienic;historie,126,0,722302.html) Komorowski: Prezydent może dużo, ale nie zmienić historię Wyjaśnił, że zaprosił na posiedzenie RBN wszystkich byłych prezydentów, a nie tylko niektórych.
bEsmjcSW
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)