Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bielecki powalczy o Sejm? Dostał propozycję

0
Podziel się:

Były premier ma też przygotować listę ekspertów, którzy zajmą czołowe miejsca na listach PO.

Bielecki powalczy o Sejm? Dostał propozycję
(kprm.gov.pl)

Były premier otrzymał propozycję startu w wyborach do Sejmu z listy Platformy. Na prośbę Donalda Tuska Bielecki ma też przygotować listę ekspertów i praktyków biznesu spoza PO, którzy mają dostać pierwsze i drugie miejsca na listach PO - podaje _ Wprost . _

_ - Długofalowym celem Donalda Tuska jest objęcie znaczącego stanowiska w instytucji międzynarodowej. By zwiększyć swoje szanse podczas drugiej kadencji na fotelu premiera będzie Tusk musiał się zabrać za reformy gospodarcze. Wprowadzenie do sejmu ekspertów ma to ułatwić - _ twierdzi tygodnik, powołując się na prominentnych polityków Platformy.

Nie będą to osoby o tak dużej rozpoznawalności, jak czołowi politycy, dlatego wejście do Sejmu zagwarantuje im tylko czołowe miejsce na liście. Sam Bielecki mógłby zająć pierwsze miejsce w Gdańsku, tuż przed Katarzyną Hall. W tej sytuacji - jak pisze _ Wprost _ - Sławomir Nowak, prezydencki minister i szef struktur pomorskich PO, musiałby się zadowolić trzecim miejscem.

Część _ jedynek _ na listach będzie zarezerwowanych dla ministrów rządu Tuska, którzy zgłoszą chęć startowania w wyborach. Pierwsze przymiarki do list wywołują niemały niepokój u posłów, bo niektórzy z nich mogą zostać usunięci z list. Miejsca mogą stracić m.in. parlamentarzyści, którzy objęli mandaty po europosłach i samorządowcach. Inni - mogą stracić wysokie pozycje.

W Krakowie na lidera listy przymierzany jest Bogdan Klich, który był wcześniej europosłem. Drugie miejsce w Warszawie zaraz po Donaldzie Tusku, ma zająć Jacek Rostowski. Minister finansów wstąpił do Platformy kilka miesięcy temu i już zadeklarował chęć startu w wyborach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t94162.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bielecki;o;samorzadach;pozyczaja;jak;szalone,54,0,725558.html) Bielecki o samorządach: Pożyczają jak szalone Szef Rady Gospodarczej przy premierze obarcza samorządy winą za deficyt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t94161.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nadzor;wlascicielski;pod;lupa;rzadu,134,0,691590.html) Nadzór właścicielski pod lupą rządu Komitet poszukiwałby kandydatów do rad w spółkach Skarbu Państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t79115.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/skarb;panstwa;powinien;wychodzic;z;duzych;spolek,14,0,673294.html) Skarb Państwa powinien wychodzić z dużych spółek _ Minister Grad prywatyzuje skutecznie - _ ocenia Jan Krzysztof Bielecki.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)