Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brak bezpośredniego zagrożenia powodzią

0
Podziel się:

Obecnie nie ma sygnałów o poważnych zagrożeniach wynikających z z topnienia śniegu.

Brak bezpośredniego zagrożenia powodzią
(lpiepiora/CC/Flickr)
bEKKteut

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa nie ma sygnałów o poważnych zagrożeniach i podtopieniach związanych z obniżeniem temperatury i topnieniem śniegu.

Anna Adamkiewicz z biura prasowego RCB powiedziała, że zgodnie z planem przebiega kruszenie lodu na Odrze i na Jeziorze Dąbie. Działa tam 13 lodołamaczy, w tym siedem polskich i sześć niemieckich .

Adamkiewicz zapewnia także, że sytuacja jest cały czas monitorowana, dochodzi jedynie do lokalnych podtopień. - _ Zapewne jest tak, że lokalnie są jakieś podtopienia piwnic, czy podwórek, natomiast nie jest to poważna sytuacja wiążąca się z potrzebą ewakuacji lub zagrażająca życiu lub zdrowiu _ - podsumowuje. Akcja kruszenie lodu może potrwać około 3 dni.

bEKKteuv

Zagrożenia powodziowego nie widzi także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dyżurny hydrolog IMGW Mirosław Samulski powiedział, że można się spodziewać jedynie lokalnych zagrożeń. Ma to związek z utrzymywaniem się wysokich stanów wody, czy przekroczeniem stanów alarmowych.

Zdaniem Samulskiego, w związku z odwilżą, od jutra będzie można obserwować wzrosty stanów wody w dorzeczu Wisły i Odry. Zapewnił jednak, że linie brzegowe rzek są bezustannie monitorowane.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t111582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;zachodzie;najgorsza;sytuacja;powodziowa,225,0,748769.html) Na zachodzie najgorsza sytuacja powodziowa Trudna sytuacja hydrologiczna utrzymuje się także w województwie lubelskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t88023.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stany;alarmowe;na;rzekach;pesymistyczne;prognozy,159,0,747423.html) Stany alarmowe na rzekach. Pesymistyczne prognozy Od czwartku idzie kolejne ocieplenie i odwilż.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t111848.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odra;wezbrala;najwyzszy;stopien;zagrozenia,53,0,747317.html) Odra wezbrała. Najwyższy stopień zagrożenia Czwarty stopień zagrożenia powodziowego ogłosiły władze Brandenburgii.
bEKKteuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)