Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Burdy przy ambasadzie Rosji. "Moskwa wykorzystuje sytuację"

0
Podziel się

Powinniśmy wyrazić ubolewanie za burdy z 11 listopada, nie dopuścić do takich wydarzeń w przyszłości i zakończyć sprawę - mówi wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Burdy przy ambasadzie Rosji. "Moskwa wykorzystuje sytuację"
(Dyjuk/Reporter)
bEqBYalN

Powinniśmy wyrazić ubolewanie za burdy z 11 listopada, nie dopuścić do takich wydarzeń w przyszłości i zakończyć sprawę - tak wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna komentuje zamieszki, do których doszło podczas Marszu Niepodległości przed ambasadą Rosji w Warszawie.

W ocenie posła Platformy Obywatelskiej, Moskwa wykorzystuje tę sytuację, by pokazać Polskę w niekorzystnym świetle. Dlatego, mówił w radiowej Trójce, trzeba pomyśleć o regulacjach, które uniemożliwią takie sytuacje w przyszłości oraz ukarać winnych.

Zdaniem Grzegorza Schetyny trasa Marszu Niepodległości, organizowanego przez skrajną prawicę - nie powinna była prowadzić przy ambasadzie Rosji. _ Policja i urząd miasta nie powinny wydawać zgody na trasę, która nie gwarantuje bezpieczeństwa _- mówił. W tej kwestii - według byłego ministra spraw wewnętrznych - zabrakło wyobraźni. Poseł Platformy Obywatelskiej zastrzegł jednak w _ Salonie politycznym Trójki _, że dokładna ocena zdarzeń będzie możliwa po poznaniu oficjalnej analizy zdarzeń z 11 listopada.

bEqBYalP

Podczas Marszu Niepodległości zaatakowano budynek ambasady Federacji Rosyjskiej. Spłonęła budka wartownicza, a teren misji dyplomatycznej został obrzucony racami, butelkami i kamieniami. Rosyjskie MSZ w oficjalnym stanowisku domaga się od Polski przeprosin oraz pokrycia kosztów naprawy i wymiany zniszczonego majątku. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło ubolewanie z powodu zamieszek.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqBYamq
KOMENTARZE
(0)