Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Burze możliwe na Podlasiu. Strażacy wzywani kilkadziesiąt razy

0
Podziel się:

Do późnych godzin nocnych przewiduje się burze, lokalnie z opadami gradu. Ma spaść od 10 do 20 mm deszczu, lokalnie nawet do 30 mm.

Burze możliwe na Podlasiu. Strażacy wzywani kilkadziesiąt razy
(Hlinkazsolt/iStockphoto)

Dziś w Podlaskiem możliwe są burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy. Do popołudnia strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, głównie w sprawie zalanych piwnic w powiecie zambrowskim.

Mirosław Szymaniuk z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku poinformował, że do późnych godzin nocnych przewiduje się burze, lokalnie z opadami gradu w całym regionie. Ma spaść od 10 do 20 mm deszczu, lokalnie nawet do 30 mm. Dodał, że mimo iż _ pierwsza fala _ burz już przeszła, to istnieje zagrożenie kolejnymi.

Jak poinformowała straż pożarna, po ulewach, jakie przeszły nad kilkoma powiatami w regionie odnotowano w sumie ok. 60 zgłoszeń. Były to wezwania głównie do zalanych piwnic w domach i blokach. Najwięcej wezwań, ponad 40, było w powiecie zambrowskim. Strażacy otrzymali też zgłoszenie ze szpitala miejskiego w Zambrowie, ale - jak dodają - sytuacja w szpitalu jest już opanowana.

Na razie straż nie odnotowała żadnych poważniejszych wezwań.

Czytaj więcej w Money.pl
Aż 40 zniszczonych budynków, w 2 godziny Tylko w gminie Sobków, po godzinie 6 rano - w ciągu dwóch godzin po zakończeniu burzy, zgłoszono ponad 40 uszkodzonych budynków.
Grad, śnieg, burze Silne nawałnice z gradem i śniegiem przeszły w nocy i nad ranem w niedzielę nad Czechami i Austrią.
Gwałtowne ulewy nad Polską. Tym razem w... 50 zgłoszeń o podtopieniach odebrali strażacy po przejściu nad Gdańskiem gwałtownej ulewy w piątek po południu. Strażacy usuwają skutki deszczu także poza Trójmiastem; burza z gradem połamała drzewa w Kościerzynie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)