Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celnik aresztowany za łapówkę

0
Podziel się:

CBA zatrzymało a sąd aresztował w Lublinie 42-letniego Piotra K., celnika podejrzanego o przyjęcie łapówek.

Celnik aresztowany za łapówkę
(Leszek Kotarba/East News)
bEEjvIkB

Funkcjonariusze CBA zatrzymali a sąd w Lublinie aresztował 42-letniego Piotra K., celnika z przejścia polsko-ukraińskiego drogowego w Dorohusku (Lubelskie) Prokuratura zarzuciła mu rejestrowanie za łapówki fikcyjnego wywozu towarów.

Piotr K. dokonywał zgłoszeń wywozu w celnych systemach elektronicznych - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Jak podała rzeczniczka tej prokuratury Beata Syk-Jankowska, zrzuty postawione Piotrowi K. dotyczą tego, że w dniach 19 i 20 lutego tego roku, zażądał on i przyjął od ustalonej osoby 9 tys. zł w zamian za poświadczenie wywozu z Polski na Ukrainę partii tonerów do drukarek. Podobnie 20 marca, od tej samej osoby, zażądał i przyjął 7 tys. euro za zarejestrowanie wywozu kolejnej partii tonerów. W istocie tonery pozostały w kraju.

bEEjvIkD

Według prokuratury mężczyzna uczynił sobie z takiego procederu stałe źródło dochodu.

Piotr K. nie przyznał się do winy. _ - Oświadczył, że przyjął pieniądze, o jakich mowa w zarzutach, ale nie popełnił przestępstwa. Odmówił składania wyjaśnień _ - powiedziała Syk-Jankowska.

Celnik został aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Mieli domową fabrykę tytoniu. A w niej... Pogranicznicy wraz z celnikami wkroczyli na teren posesji wczoraj. Znaleźli tam linię do produkcji krajanki oraz dużą ilość tytoniu.
Złapali członków gangu. Mają 100 zarzutów Policjanci zatrzymali 13 mężczyzn w wieku od 37 do 55 lat podejrzanych o udział w jednej z większych na terenie Polski grup przestępczych o charakterze zbrojnym.
Oszust podszywał się pod szefa Oszust internetowy wysyłanych do pracowników różnych firm e-maile, w których podszywał się pod ich szefa.
bEEjvIle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)