Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cyryl i
16.08.2012 19:08

Cyryl I z wizytą u prezydenta Komorowskiego

Jednym z głównych celów wizyty Cyryla I w Polsce jest podpisanie wspólnej deklaracji Kościoła rzymskokatolickiego i rosyjskiej Cerkwi prawosławnej o pojednaniu narodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Patriarcha Moskwy i całej Rusi przybył wieczorem do Belwederu, gdzie przyjmie go prezydent Bronisław Komorowski. Po spotkaniu prezydent wyda w Belwederze oficjalny obiad na cześć zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi prawosławnej.

Patriarcha Cyryl dotarł do Belwederu krótko przed godz. 18.30. Prezydent przyjmie swego gościa w Sali Pompejańskiej. Po zamkniętym dla mediów spotkaniu planowane są wystąpienia prezydenta i Cyryla I.

Patriarcha Moskwy i całej Rusi rozpoczął w czwartek czterodniową wizytę w Polsce. Odwiedził prawosławną katedrę pw. św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze, wraz z delegacją odbył też rozmowy w Konferencji Episkopatu Polski z biskupami.

Jednym z głównych celów wizyty Cyryla I w Polsce jest podpisanie wspólnej deklaracji Kościoła rzymskokatolickiego i rosyjskiej Cerkwi prawosławnej o pojednaniu narodów - polskiego i rosyjskiego.

Przesłanie do narodów Polski i Rosji zostanie podpisane w piątek na Zamku Królewskim. Ze względu na to wydarzenie pierwsza w historii wizyta patriarchy Cyryla I w Polsce ma szczególne znaczenie.

Zadaniem przesłania - jak podkreślają hierarchowie obu Kościołów - _ nie jest rozwiązywanie bolesnych kart historii Polski i Rosji, istotną kwestią jest natomiast, by ten dialog zapoczątkować _. W dokumencie tym zawarty będzie apel do przedstawicieli obu narodów, aby prosili wzajemnie o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i wszelkiego zła.

Podczas wizyty w Polsce patriarcha Cyryl spotka się też z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i na cmentarzu żołnierzy radzieckich, a w sobotę i niedzielę będzie gościł w Białymstoku, Hajnówce, Supraślu i na świętej dla prawosławnych górze Grabarce.

Czytaj więcej w Money.pl
Matka Boska Smoleńska w prezencie od... Przedstawiciele obu Kościołów rozmawiają o perspektywach współpracy i dialogu.
Zwierzchnik kościoła jutro przyjedzie do Polski Do Polski przyjeżdża patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl. zdaniem rosyjskich mediów to bezprecedensowe wydarzenie.
Cerkiew przerobiła patriarchę w fotoshopie Po ingerencji na fotografii z przegubu patriarchy znikł cenny zegarek.
Tagi: cyryl i, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz