Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czarzasty nie wierzy w zmianę układu sił na lewicy

0
Podziel się:

Potencjalna współpraca byłego członka Sojuszu z Ruchem Palikota nie będzie miała większego znaczenia - uważa polityk lewicy.

Czarzasty nie wierzy w zmianę układu sił na lewicy
(Krzysztof Jastrzebski/East News)
bEUgcMMR

Włodzimierz Czarzasty uważa, że odejście Marka Siwca z SLD nie zmieni układu sił na lewicy. W jego ocenie potencjalna współpraca byłego członka Sojuszu z Ruchem Palikota nie będzie miała większego znaczenia.

Szef mazowieckiego SLD powiedział na antenie radiowej Trójki, że odchodząc z partii Marek Siwiec podjął autonomiczną decyzję. Zaprzeczył tym samym doniesieniom, jakoby Siwiec został zmuszony do odejścia z Sojuszu. Jednocześnie dodał, że każde ugrupowanie ma prawo do prowadzenia swojej polityki, także kadrowej.

- _ Jakie ma znacznie spotkanie lidera partii z jednym z działaczy partii lewicowych. Tych działaczy jest tysiąc. Jeżeli chodzi o Marka Siwca to mogę powiedzieć jedną rzecz. Niezadowolony jestem z tego, że odszedł, ale zadowolony jestem z tego, że po raz pierwszy w SLD od dłuższego czasu, nikt go z ławki nie wypchnął. On po prostu wstał i poszedł _- mówi Czarzasty.

bEUgcMMT

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że nie zgadza się ze słowami Siwca, który potępił SLD za brak współpracy z innymi środowiskami lewicowymi - takimi jak Ruch Palikota. Czarzasty przypomniał, że Janusz Palikot jest politycznym konkurentem, z którym i tak Sojusz od czasu do czasu współpracuje. Zapewnił jednocześnie, że nikt w SLD nie wyklucza dalszej kooperacji z Ruchem Palikota, jednak wymaga to czasu i platformy porozumienia.

W ocenie Czarzastego dzisiejsze spotkanie Janusza Palikota z Markiem Siwcem nie ma większego znaczenia. Wyraził także opinię, że nie wierzy w potencjalne wstąpienie Siwca w szeregi Ruchu Palikota. Nawet jeżeli miałoby do tego dojść, to i tak nie powinno to zmienić układu sił na lewicy - podsumował Czarzasty.

- _ To nie jest tak, że kierownictwo partii będzie o tym decydowało. To jest tak, że ludzie tej partii, którzy są na dole drabiny, są szefami powiatów, oni muszą mieć chęć do współpracy z Ruchem Palikota, z Aleksandrem Kwaśniewskim. Dopóki tego nie będzie to będzie to sztucznie wywoływane. Każda sztuczność w polityce kończy się katastrof _ą - powiedział Czarzasty.

bEUgcMMZ

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

Marek Siwiec ogłosił decyzję o odejściu z SLD w zeszłym tygodniu. Powodem takiej decyzji jest brak współpracy Sojuszu z Ruchem Palikota oraz nieumiejętne wykorzystywanie doświadczenia byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Partie walczą o Marka Siwca. Wybierze Palikota? _ - To polityk wybitny - _przekonuje Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. Dlaczego partie tak zabiegają o byłego posła SLD?
Kolejni politycy SLD przechodzą do Palikota SLD w ostatnim czasie zapomniał o swojej lewicowości - mówi były członek partii Bogusław Hubert.
Oleksy o sytuacji na lewicy. To nie koniec zmian Józef Oleksy nie wyklucza, że Marek Siwiec nie jest jedynym, który odejdzie z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
bEUgcMNu
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)