Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kampania wyborcza
29.08.2011 06:05

Debata na ringu. Palikot vs. Korwin-Mikke

Wczoraj wieczorem odbyła się debata liderów: Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Palikota

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*fot: PAP/Bartomiej Zborowski_ _fot: PAP/Bartomiej Zborowski_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/janusz;palikot;i;janusz;korwin-mikke;na;ringu,galeria,6154,0.html)Wczoraj wieczorem odbyła się debata liderów dwóch partii politycznych: Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Palikota. Janusz Korwin-Mikke i Janusz Palikot spotkali się na ringu bokserskim w sali gimnastycznej na warszawskich Powązkach. *

Obyło się jednak bez rękoczynów - obaj politycy siedzieli naprzeciwko siebie przy stole a start kolejnych rund, zgodnie z bokserskim zwyczajem, ogłaszała hostessa. Ponad dwustu zebranych na sali żywo reagowało na wypowiedzi obu kandydatów.

_ - Ruch Palikota proponuje nowoczesne państwo, coś w rodzaju rewolucji świeckiej, jaka dzisiaj Polsce jest potrzebna _ - mówił Palikot. Dodawał, że ta rewolucja powinna stanąć na czterech filarach - państwie obywatelskim, przyjaznym, świeckim i socjalnym.

_ - Nowa Prawica chce państwa normalnego. Państwo normalne w odróżnieniu od państwa społecznego, o którym mówił mój poprzednik, nie wtrąca się do tego, co ludzie robią w łóżku. Państwo normalne nie wtrąca się w planowanie rodziny _ - ripostował Korwin-Mikke.

Opowiadał się za _ państwem malutkim _, polegającym na wyraźnym oddzieleniu władzy ustawodawczej i wykonawczej, zmniejszeniu Sejmu do 120 posłów i Senatu do 32 senatorów oraz rządu do sześciu osób.

POSŁUCHAJ JANUSZA KORWINA-MIKKE:

Palikot z kolei podkreślał, że państwowy urzędnik powinien być _ przyjacielem a nie katem _. Mówił też o likwidacji Senatu i powiatów, ograniczeniu liczby radnych i posłów. Zaoszczędzone środki proponował przeznaczyć na walkę z niżem demograficznym.

W kwestiach gospodarczych obaj kandydaci opowiedzieli się za ograniczeniem biurokracji.

CZYTAJ FELIETON MONEY.PL

_ - Rynek sam z siebie nie przełamie ograniczeń. Państwo jest po to, żeby tam, gdzie napotyka się na barierę kulturową, społeczną, zainicjować pewien proces _ - mówił Palikot, podając przykład rolniczych spółdzielni producenckich, które w Polsce nie powstają, choć w krajach _ starej UE _ są popularne.

_ - Państwo dotuje, a mimo to spółdzielnie nie powstają _ - zauważał Korwin-Mikke. - _ To jest ciekawe, że inne rzeczy ludzie robią. Np. handlarze narkotyków działają bez żadnej reklamy i bez pomocy Unii Europejskiej. My uważamy, że nie należy w ogóle ingerować w cokolwiek. Jeżeli coś się nie opłaca, jeżeli czegoś ludzie nie robią, to znaczy, że to nie jest potrzebne _ - dodawał.

_ - Jednak nie chciałbym, żeby polskie państwo przypominało gang narkotykowy _ - odpowiedział Palikot. - _ Przykro mi, ale gangi narkotykowe działają znakomicie. Ja bym chciał, żeby cała gospodarka działa tak sprawnie, żeby dawała takie zyski _ - mówił z kolei Korwin-Mikke.

Według najnowszego sondażu CBOS-u, na Kongres Nowej Prawicy chce głosować 2 procent Polaków, a na Ruch Palikota - 1 procent.


Czytaj wyborcze felietony Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/te;plany;psl;sa;jak;mission;impossible,34,0,897058.html) Te plany PSL są jak _ Mission Impossible _ Pląsający poseł znów jest ważniejszy od gospodarki - pisze Bartłomiej Dwornik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t134813.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/oni;maja;najlepszy;pomysl;na;gospodarke;tylko;co;z;tego,23,0,896535.html) Oni mają najlepszy pomysł na gospodarkę. Tylko co z tego? Programy wyborcze partii są bez znaczenia - pisze Artur Nawrocki.
Tagi: kampania wyborcza, palikot, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz