Notowania

dzień matki
26.05.2012 09:03

Dzień matki w Polsce na dwóch etatach

Z badań statystycznych wynika, że 80 procent prac w domu wykonują kobiety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dreamstime)

Z badań statystycznych wynika, że 80 procent prac w domu wykonują kobiety. Obrończynie praw kobiet przekonują, że większość kobiet - w tym mamy - pracuje na dwa etaty. Jeden to normalna praca zawodowa, a 49 godzin to czynności związane z prowadzeniem domu.

Anna Pietruszka - Dróżdż z Fundacji MaMa powiedziała, że w Polsce za mała jest instytucjonalna pomoc dla rodziców. Zwraca uwagę, że ciągle są problemy z miejscami w żłobkach i przedszkolach. W Warszawie dzielnice jeszcze sobie jakoś radzą, ale są w Polsce miasta, w których nie ma nawet jednego przedszkola.

Fundacja Mama krytykuje też becikowe. Zdaniem Pietruszki - Dróżdż to świadczenie jest śmiesznie niskie. Tysiąc złotych pozwala kupić tylko niezbędne artykuły, które starczą na krótki czas.

W Polsce można też zaobserwować pozytywne zmiany w podejściu do rodziny. Anna Pietruszka - Dróżdż wymienia tu m.in. pojawianie się coraz większej liczby miejsc przyjaznych dla rodziców. Często spotykać można krzesełko ze stolikiem, przy którym dziecko może się pobawić. Miejsca do zabawy można też spotkać w obiektach publicznych.

Pietruszka Dróżdż zwraca uwagę, że bardzo często pojawiają się ciekawe propozycje prawne, które mogłyby pomóc rodzicom. Jednak kiedy przychodzi do ich realizacji, to pojawiają się problemy.

Czytaj więcej w Money.pl
Duże zmiany w becikowym. Spiesz się! Jeszcze do końca tego roku można dostać tysiąc złotych na dziecko na uproszczonych zasadach.
Praca czy dziecko? Zobacz jak pogodzić role Super Niania radzi, jak pogodzić rolę dobrej matki z karierą zawodową
Jak przetrwać ojcostwo? Jest jeden sposób! Nieprzespane noce, krzyki, nieustająca odpowiedzialność oraz zmienność humorów. Przy życiu utrzyma cię tylko myśl, że kiedyś potomek wyprowadzi się z domu, a ty będziesz miał spokój.
Tagi: dzień matki, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz