Notowania

zamieszki w egipcie
03.02.2011 12:07

Dziennikarze TVP w rękach egipskich żołnierzy

Aresztowano korespondenta i jego współpracowników. Wcześniej zatrzymano operatorów innej ekipy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aktualizacja: 12:15

Dwóch operatorów Telewizji Polskiej zatrzymanych w Kairze zostało już zwolnionych; zatrzymano zaś inną ekipę TVP - korespondenta Piotra Góreckiego z dwoma współpracownikami - poinformował p.o. szef serwisu TVP Info Piotr Krysiak.

Według niego operatorzy jadący ze swym egipskim przewodnikiem z budynku egipskiej telewizji do ambasady RP w Kairze są już uwolnieni. _ Przebywają w ambasadzie RP w Kairze i zdają relację z zajść _ - powiedział Krysiak.

Do ich zatrzymania doszło w pobliżu placu Tahrir. Jak relacjonował Krysiak, kilkudziesięcioosobowa grupa (a w niej mundurowi) zarekwirowali operatorom paszporty, telefony i kamerę, która została zniszczona w trakcie szamotaniny. _ Operatorzy nie wykonywali wtedy zdjęć, kamera była w bagażniku i uległa zniszczeniu podczas jej kontrolowania _ - dodał. Paszporty i telefony zostały im zwrócone.

W tym samym czasie zatrzymano inną, trzyosobową ekipę TVP, z korespondentem Piotrem Góreckim. _ Prawdopodobnie zatrzymała ich policja, ale nie znamy na razie żadnych szczegółów _ - powiedział PAP Krysiak.

Redakcja poinformowała już o sprawie MSZ i polską ambasadę w Kairze, które zapewniły, że będą interweniować.

Polscy dyplomaci w Kairze starają się wyjaśnić sprawę zatrzymanych tam dwóch operatorów Telewizji Polskiej. Mówi rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosack.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA MSZ:

Przez całą noc na głównym placu Kairu dochodziło do starć między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Hosni Mubaraka. Walczące grupy obrzucały się także butelkami z benzyną i kamieniami. Bilans środowych walk to co najmniej trzech zabitych i ponad 1500 rannych. Zwolenników i przeciwników prezydenta Hosniego Mubaraka w centrum Kairu rozdziela wojsko. Agencja AFP podała, że zwolennicy prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka przerwali kordon wojskowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t130575.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/9;mld;dolarow;rocznie;za;spokoj;na;bliskim;wschodzie;oplacilo;sie,31,0,763935.html) 9 mld dolarów rocznie za spokój na Bliskim Wschodzie. Opłaciło się Amerykanie najhojniej wspierają dyktatury w regionie. Ale i tak są bezradni wobec _ zimy ludów _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t130524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/ile;zaplacimy;za;zamieszki;w;egipcie,91,0,763227.html) Ile zapłacimy za zamieszki w Egipcie? Rebelia w Egipcie uderzy nas po kieszeni. Droższe będzie paliwo. Stracą indeksy GPW i złoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t130523.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/kolejne;biura;wstrzymuja;loty;do;egiptu,211,0,764627.html) Kolejne biura wstrzymują loty do Egiptu Część zdecydowała się skrócić turnusy. Loty wstrzymano przynajmniej do końca marca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t111266.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/benzyna;po;5;25;zl;diesel;po;5;zl;egipt;to;pretekst,33,0,764705.html) Benzyna po 5,25 zł. Diesel po 5 zł. Egipt to pretekst Musimy przyzwyczaić się do drogiego tankowania. Ceny ropy idą w górę, bo na rynku panuje niepewność, którą wykorzystują spekulanci.
Tagi: zamieszki w egipcie, dziennikarze, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz