Notowania

janusz palikot
15.01.2011 08:55

Dziś II Kongres Ruchu Poparcia Palikota

Kongres wybierze władze stowarzyszenia. Były poseł kandydował nie będzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

*Przyjazdu około 2 tys. gości spodziewają się organizatorzy dzisiejszego II Kongresu Ruchu Poparcia Palikota w Katowicach. Kongres wybierze władze stowarzyszenia, zaplanowano też prezentację kolejnych postulatów Ruchu i debatę na tematy gospodarcze i społeczne.*

Miejscem kongresu będzie największa hala wystawiennicza Międzynarodowych Targów Katowickich - mogącej pomieścić ponad 3 tys. osób. Podczas rozpoczynającej się w południe zamkniętej części, około 800 delegatów - członków stowarzyszenia - wybierze swoje władze. Wybrane zostaną trzyosobowa komisja rewizyjna (zgłoszono ośmioro kandydatów) oraz liczący 5-7 osób zarząd krajowy (zgłoszono 13 kandydatów) z przewodniczącym na czele.

Jak zapowiedział Janusz Palikot, nie zamierza ubiegać się o tę funkcję - na szefową stowarzyszenia zarekomenduje działaczkę z Warszawy, której nazwiska nie ujawnił. On sam zostanie prawdopodobnie członkiem honorowym.

_ - Będę rekomendował kogoś na to stanowisko. Będę się ubiegał o przewodnictwo partii Ruch Poparcia, a nie stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota - więc będę startował na przełomie lutego i marca, kiedy odbędą się wybory władz krajowych partii _ - wyjaśniał Palikot.

Według Janusza Palikota, stowarzyszenie liczy 5 tys. członków i 27 tys. sympatyków; ma 18 oddziałów. Śląski oddział stowarzyszenia należy do najliczniejszych.
Podczas otwartej, popołudniowej części kongresu, około godz. 16, ogłoszone mają zostać nowe postulaty Ruchu. Wśród nich znajdą się elementy programu gospodarczego, m.in. pomysły na ograniczenie deficytu finansów publicznych i reformę ZUS, a także kwestie społeczne, dotyczące np. relacji państwo-obywatel czy obyczajowości.

W planowanej na godz. 16 debacie udział mają wziąć m.in. goście spoza stowarzyszenia, wśród nich osoba - jak zapowiedział Palikot - _ uważana powszechnie za jednego z 10 najbardziej ważnych profesorów od makroekonomii w Polsce _.

Według informacji Marty Damm-Świerkockiej z mazowieckiego zespołu medialnego Ruchu, w debacie - obok Palikota - wystąpią m.in. ekonomista prof. Jan Winiecki, reżyser i polityk Kazimierz Kutz, aktor Jacek Poniedziałek i specjalista od wizerunku i marketingu politycznego Piotr Tymochowicz. Nie będzie zapowiadanej wcześniej filozof i etyk prof. Magdaleny Środy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon;palikot;stanowi;dla;moskwy;powazne;zagrozenie,160,0,754080.html) Płaskoń: Palikot stanowi dla Moskwy poważne zagrożenie Tatiana Anodina dowiedziała się, że poseł z Lublina szykuje sensacyjny transfer.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128671.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mial;byc;historyczny;transfer;jest;tymochowicz,93,0,751197.html) Miał być historyczny transfer jest Tymochowicz _ Zdemaskujemy sztuczki PR ekipy Tuska, on się doskonale do tego nadaje _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;juz;nie;jest;poslem;zrezygnowal,16,0,750864.html) Palikot już nie jest posłem. Zrezygnował Do Sejmu wpłynęła pisemna rezygnacja Janusza Palikota z mandatu poselskiego.
Tagi: janusz palikot, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz