Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europa Plus. Politycy podzieleni w opiniach

0
Podziel się:

Polscy politycy podzieleni w sprawie firmowanej nazwiskiem byłego prezydenta platformy.

Europa Plus. Politycy podzieleni w opiniach
(Reporter)
bEUgdIJh

Europa Plus, którą firmuje swoim nazwiskiem były prezydent Aleksander Kwaśniewski, nie wytrzyma próby czasu - uważa eurodeputowany PO Jacek Protasiewicz.

Polityk uważa, że autorytet Kwaśniewskiego powinien łączyć lewicę, a jego zdaniem podzieli ją. Widać to chociażby po reakcji Leszka Millera, który już zapowiedział, że z Europą Plus współpracować nie chce. Protasiewicz dodaje też, że były prezydent chce współtworzyć nowe lewicowe ugrupowanie "na złość" Leszkowi Millerowi.

Łagodniej o sprawie wypowiada się Wojciech Olejniczak. Eurodeputowany SLD liczy na konstruktywne pomysły byłego prezydenta. Ma nadzieję, że "starsi koledzy" związani z lewicą zaproponują pomysły, dzięki którym ugrupowania o takich właśnie poglądach zjednoczą się.

bEUgdIJj

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/195/131267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;jest;zazenowany;tym;co;robi;kwasniewski,172,0,1257132.html) *Leszek Miller zażenowany Kwaśniewskim * Szef SLD zapowiada wykluczenie z SLD Ryszarda Kalisza.

Kredyt zaufania nowej inicjatywie daje profesor Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta Komorowskiego uważa, że sprawdzian dla Europy Plus nastąpi za kilkanaście miesięcy, w czasie wyborów do europarlamentu.

Natomiast w sukces nowej inicjatywy nie wierzy z kolei lider Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro przypomina, że Aleksander Kwaśniewski już kilka razy wracał do wielkiej polityki. Zawsze z marnym efektem - mówi Zbigniew Ziobro.

Aleksander Kwaśniewski ogłosił wczoraj po południu, że ma zamiar tworzyć silną centrolewicę. Na konferencji prasowej pojawił się w towarzystwie Janusza Palikota i Marka Siwca, do niedawna eurodeputowanego SLD. Były prezydent zapowiedział, że na temat Europy Plus będzie rozmawiał między innymi z liderem Sojuszu. O pomoc w negocjacjach poprosił Ryszarda Kalisza.

bEUgdIJp
Czytaj więcej w Money.pl
Kwaśniewski z Palikotem? Podali datę Politycy będą rozmawiać o udziale byłego prezydenta w inicjatywie Ruchu Europa Plus.
"Polityka jest jak opium - bardzo wciąga" Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, że nie ma rozłamu w SLD i nie będzie.
"Postawili prezydenta w niezręcznej sytuacji" Przewodniczący SLD na Mazowszu nie przypuszcza, by tak doświadczony polityk, jak były prezydent łączył się z tak niestabilnym ugrupowaniem, jak Ruch Palikota.
bEUgdIJK
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)