Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
30.05.2012 07:43

Film BBC o polskich stadionach. Tusk zaprasza Campbella

Polska żąda zamieszczenia sprostowania, premier Donald Tusk zapewnia, że kibice mogą przyjeżdżać na Euro i że będą bezpieczni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Polska żąda zamieszczenia sprostowania, premier Donald Tusk zapewnia, że kibice mogą przyjeżdżać na Euro i że będą bezpieczni, a angielski piłkarz Sol Campbell dostał specjalne zaproszenie na przyjazd do Polski.

Reportaż wyemitowany przez brytyjską stację BBC o polskich i ukraińskich kibicach wywołał duże zamieszanie. Nasz kraj, podobnie jak Ukraina, został w nim ukazany jako siedlisko rasizmu i stadionowego bandytyzmu.

Wandalizm, bijatyki, rasistowskie zachowania - reporter BBC przez miesiąc chodził na polskie mecze i pokazał to, co widział najgorszego. Przerażająca mieszanka brutalności i rasizmu wywołała szok u byłego kapitana reprezentacji Anglii Sola Campbella. Zaapelował więc do kibiców.

- _ Zostańcie w domu, oglądajcie przed telewizorami. Nie ryzykujcie powrotu w trumnie _ - powiedział piłkarz.

Polska i Ukraina zarzucają słynącej z najwyższych standardów BBC nierzetelność. - Nikt z reporterów BBC nie zapytał pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych czy policji - mówi rzecznik MSW Małgorzata Woźniak.

Głos w sprawie zabrał także premier Donald Tusk. Zaprosił kibiców do kraju i przypomniał, że Brytyjczycy od wielu lat goszczą w Krakowie i dobrze się bawią.

- _ Nie mieliśmy nigdy, podkreślam nigdy, ani jednego zgłoszenia ani jednego incydentu na tle rasowym złożonego przez brytyjskiego turystę _ - powiedział Donald Tusk.

Czytaj więcej o Euro 2012
Ministerstwo interweniuje w BBC. Zyski z turystyki zagrożone? W materiale BBC piłkarz przestrzegał, że lepiej nie jechać do Polski na Euro 2012, bo można tu zginąć.
Film w BBC przestraszył Brytyjczyków. Czy słusznie? Mariusz Sokołowski z policji przyznaje, że na derby by nie poszedł.
Rodziny piłkarzy nie przyjadą. Boją się rasizmu Część rodzin czarnoskórych zawodników reprezentacji Anglii nie pojedzie na piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie.
Tagi: euro 2012, bbc, stadiony, rasizm, film, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz