Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Filmu o Lechu Wałęsie. Uroczysta premiera w Teatrze Wielkim

0
Podziel się:

Na pokazie filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei obecni są między innymi prezydent Bronisław Komorowski, reżyser Andrzej Wajda i odtwórca głównej roli Robert Więckiewicz.

Filmu o Lechu Wałęsie. Uroczysta premiera w Teatrze Wielkim
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Na pokazie filmu _ Wałęsa. Człowiek z nadziei _ obecni są między innymi prezydent Bronisław Komorowski, reżyser Andrzej Wajda i odtwórca głównej roli Robert Więckiewicz.

Obraz przedstawiający historię Lecha Wałęsy jest polskim kandydatem do Oscara. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski liczy, że Amerykańska Akademia Filmowa nagrodzi tym razem polską produkcję. Pecha miały poprzednie filmy takie jak _ W ciemności _ Agnieszki Holland, czy _ Katyń _ Andrzeja Wajdy. _ Potrzebny jest łut szczęścia, zależy jaka będzie konkurencja _ - mówi minister Zdrojewski.

Wielkim osiągnięciem jest fakt, że film po premierze w Wenecji został zaproszony na ponad 90 festiwali na całym świecie w ciągu jednego dnia. Bogdan Zdrojewski dodaje, że to wyjątkowy obraz historii, z którym każdy Polak może się identyfikować. _ Film pomaga nam dostrzec te zmiany, które są za nami. To jest film nie tylko o człowieku nadziei, ale nadziei samej w sobie _ - mówi Zdrojewski. W kinach film _ Wałęsa. Człowiek z nadziei _ wejdzie na ekrany kin 4. października.

Czytaj więcej w Money.pl
"Die Welt": Wałęsę inwigilowało Stasi NRD-owska policja polityczna obserwowała uważnie polską opozycję od końca lat 70.
"Wałęsa. Człowiek z nadziei". Tytuł filmu Wajdy Najnowszy film Andrzeja Wajdy do tej pory reklamowany był pod tytułem Wałęsa.
Wałęsa bardzo ważny dla kubańskiej opozycji Tak o byłym prezydencie mówi kubańska opozycjonistka i blogerka Yoani Sanchez.
KOMENTARZE
(0)