Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Głosowanie nad odwołaniem Nowickiej klęską Palikota

0
Podziel się:

W jego ocenie, jest to dowód zerowej skuteczności Palikota w polityce, a polityk powinien być skuteczny.

Głosowanie nad odwołaniem Nowickiej klęską Palikota
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeROeDF

Widowiskową klęską Janusza Palikota nazwał w sobotę w Rzeszowie lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller nieskuteczny wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu.

_ - To jest klęska Janusza Palikota, bardzo widowiskowa zresztą, bardzo bolesna. Sejm otoczył klub Janusza Palikota swego rodzaju kordonem sanitarnym dlatego, że nikt tego wniosku nie poparł. Nikt z innych klubów nie zdecydował się uznać, że Janusz Palikot ma rację _ - powiedział Miller na konferencji prasowej w Rzeszowie.

W jego ocenie, jest to dowód _ zerowej skuteczności _ Palikota w polityce, a _ polityk powinien być skuteczny. - Jeżeli mówi się o swoich pomysłach, ale nie ma żadnych dowodów, żeby wdrożyć je w życie to jest dowód na nieskuteczność _.

bFeROeDH

_ - Janusz Palikot nie jest w stanie odwołać pani Nowickiej, jak nie jest w stanie zdjąć krzyża w sali sejmowej, jak nie jest w stanie zalegalizować marihuany, a to są zapowiedzi, którymi w części zwerbował poparcie dla swojego pomysłu politycznego w ostatnich wyborach _ - ocenił Miller.

Podkreślił, że _ mam do czynienia z zerową skutecznością, a także z ośmieszeniem się _. _ Warto być zabawnym, ale nie warto być śmiesznym _ - dodał lider SLD.

Według niego, realną lewicą w Polsce jest SLD, a Ruch Palikota jest _ lewicą mianowaną _. _ Coraz więcej Polaków nie ma wątpliwości kim, czy właściwie czym, jest Ruch Palikota _ - zauważył Miller.

Powiedział, że po piątkowym głosowaniu w Sejmie pogratulował Wandzie Nowickiej _ zwycięstwa nad panem Januszem Palikotem _.

bFeROeDN

Jednocześnie zauważył, że zdziwiłby się gdyby Nowicka przeszła do innego klubu parlamentarnego. _ - Wtedy naraziłaby się na kolejne zarzuty i posądzenia o koniunkturalizm. Nie ma powodu, że jeśli utraci miejsce klubie pana Janusza Palikota, żeby przechodziła do jakiegoś innego klubu _ - ocenił Miller.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozłam w Ruchu Palikota? Oczekiwał tego _ Wanda wiesz, że od początku do końca trzymałam za ciebie kciuki. _
"Głos za Grodzką to obrona godności kobiety" Tusk nie zna polityków Platformy, którzy mieliby problem z głosowaniem na Annę Grodzką ze względu na jej seksualność.
bFeROeEi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)