Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gopr
27.01.2013 21:58

GOPR odnalazł dwóch turystów

Współpracujący z GOPR funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli w Bieszczadach dwóch poszukiwanych turystów, którzy wezwali pomoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Hawałej)

Współpracujący z GOPR funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli w Bieszczadach dwóch poszukiwanych turystów, którzy wezwali pomoc - poinformował w niedzielę wieczorem ratownik dyżurny Hubert Marek.

Ratownicy górscy i funkcjonariusze SG od godz. 17 przeczesywali lasy między Wołosatem a Przełęczą Bukowską. _ Dwóch młodych turystów, wbrew zasadom obowiązującym w górach, zamiast wracać szlakiem oznakowanym wybrało drogę przez las. W trakcie wędrówki zaczęli tracić siły i wezwali na pomoc GOPR _ - powiedział Marek.

Zaznaczył, że zostali odnalezieniu ok. 45 kilometrów od miejsca, które wskazywali w rozmowie telefonicznej z GOPR. _ Poszukiwani mają 28 i 32 lata, pochodzą z Jarosławia. Są zdrowi i cali, choć przemoczeni i zmęczeni. Zostali już przewiezieni do placówki SG w Stuposianach. Tam przyjedzie po nich jeden z członków rodziny _ - dodał.

Rano na Połoninie Wetlińskiej było minus 9 stopni. W tym samym czasie w bieszczadzkich dolinach termometry wskazywały minus 14 stopni Celsjusza. Średnio leży od 10 do 15 cm zmrożonego śniegu.

Czytaj więcej w Money.pl
GOPR ostrzega. Warunki w górach trudne W wyższych partiach Beskidu Niskiego i Sądeckiego temperatura jest dość niska, szlaki są mokre, a przez większość dnia jest mglisto.
Oto, co się stało z zaginionymi turystami Stan trójki turystów, którzy najdłużej pozostawali w górach, jest ciężki.
Tagi: gopr, góry, turyści, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz