Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Graś tłumaczy Fedak za słowa o składkach

0
Podziel się:

Rzecznik rządu zapewnił, że nie ma i nie będzie planów likwidacji ulgi na leczenie.

Graś tłumaczy Fedak za słowa o składkach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESSxPAR

Rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił, że w rządzie nie ma i nie będzie planów likwidacji ulgi podatkowej związanej ze składką zdrowotną. Według niego, minister pracy Jolanta Fedak została źle zrozumiana.

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak powiedziała rano m.in., że _ nie ma najmniejszego problemu, żeby uprościć zbieranie w ogóle składki zdrowotnej, które jest kosztowne i także dla budżetu jest bardzo mocno obciążające _. _ Może lepiej zapłacić cały podatek, a nie odpisywać tej składki. Wydaje mi się, że takie poprawienie tego systemu byłoby sto razy logiczniejsze _ - powiedziała minister.

Składka zdrowotna wynosi 9 proc. brutto. Obecnie jej część w wysokości 7,75 proc. zarobków brutto jest potrącana z podatku dochodowego, a 1,25 proc. z pensji.

bESSxPAT

Graś powiedział, że _ nie ma i nie będzie w rządzie żadnych planów dotyczących likwidacji ulgi, jeśli chodzi o składkę zdrowotną _.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/fedak;nie;chce;juz;likwidowac;skladki;na;nfz,44,0,750636.html) Fedak nie chce już likwidować składki na NFZ? Minister Fedak ewidentnie została źle zrozumiana, chodzi tylko o uproszczenie przekazywania składki zdrowotnej, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby bezrobotne, natomiast w żaden sposób te zmiany nie dotkną systemu podatkowego. Mogę zapewnić, że nie grozi żadna likwidacja ulg _ - podkreślił rzecznik rządu.

Jak poinformował, rozmawiał w tej sprawie zarówno z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, jak i z minister zdrowia Ewą Kopacz. _ Żadne takie prace się nie toczą, ani nie ma planów, aby prace w tej sprawie się toczyły. To zwykłe nieporozumienie _ - dodał Graś.

Poseł PO Andrzej Halicki powiedział, że również w klubie Platformy nie ma żadnych planów likwidacji ulgi zdrowotnej. _ Mogę zapewnić, że nie słyszałem o takich planach w Platformie _ - podkreślił.

bESSxPAZ

Sama minister Fedak w przesłanym później oświadczeniu podkreśliła, że nie ma żadnych planów zmian w systemie podatkowym w związku z ewentualną propozycją zmiany sposobu księgowania składki na ubezpieczenie zdrowotne.

_ - Moja propozycja nie dotyczy żadnych zmian w systemie podatkowym. Chodzi jedynie o sprawy techniczne, czyli uproszczenie procedury przekazywania składek _ - napisała minister.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t86446.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/dwa;lata;czekania;na;operacje;zacmy;w;2011;roku;kolejki;nie;znikna,109,0,732781.html) Dwa lata czekania na operację zaćmy. W 2011 roku kolejki nie znikną Miliard złotych to za mało. W kolejkach na operacje czeka 650 tysięcy pacjentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t99835.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nawet;7-letnie;kolejki;do;operacji;po;i;pis;nic;nie;zrobily;by;je;skrocic,241,0,638193.html) Nawet 7-letnie kolejki do operacji. PO i PiS nic nie zrobiły by je skrócić! Mimo że od 2005 roku wydatki na leczenie wzrosły o ponad 22 mld zł, wciąż na niektóre zabiegi trzeba czekać nawet 7 lat.
bESSxPBu
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)