Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Greenpeace przypomina posłom o sobie

0
Podziel się:

Aktywiści Greenpeace wyświetlili na ścianie oko, które będzie patrzeć politykom na ręce.

Greenpeace przypomina posłom o sobie
(PAP/Jacek Turczyk)

Podczas sejmowej inauguracji nowej kadencji, aktywiści Greenpeace siedzący na balkonie wyświetlili na przedniej ścianie sali wizerunek oka z hasłem _ Obiecaliście – Patrzymy _.

Projekcją tą Greenpeace przypomina posłom o ich przedwyborczych obietnicach związanych z ekologią oraz zaległych ustawach, które czekają na uchwalenie od lat.

Chodzi przede wszystkim o przedwyborcze deklaracje liderów największych partii związane z koniecznością zmian w systemie produkcji energii w Polsce, w kontekście zobowiązań unijnych i konieczności walki ze zmianami klimatu, uchwalenie ustawy o zmodyfikowanych genetycznie organizmach (GMO) i przyjęcie obywatelskiego projektu zmian w Ustawie o Ochronie Przyrody.

Przed wyborami szefowie pięciu największych partii otrzymali od Greenpeace postulaty dotyczące przejścia od przestarzałego systemu energetycznego na rzecz nowoczesnych, tzn. odnawialnych źródeł energii.

Oprócz Waldemara Pawlaka, wszyscy publicznie wyrazili zainteresowanie i uznali konieczność naprawienia wieloletnich zaniedbań w tej kwestii. Złożyli również deklaracje: Premier Tusk zapowiedział utworzenie specjalnego ministerstwa zajmującego się energią w kontekście ochrony klimatu. Prezes Kaczyński obiecał powołanie pełnomocnika rządu w tej sprawie.

_ - Dla dobra nas wszystkich będzie dobrze jeśli politycy wezmą odpowiedzialność za własne słowa. Muszą to zrobić i nie traktować obywateli jak chore na demencję maszynki do oddawania głosów. Pamiętamy, że obiecali działać na rzecz rozwoju czystej i taniej energii - _ mówi Maciej Muskat, dyrektor polskiego Greenpeace.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.