Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hall: Na efekty reformy edukacji musimy poczekać do 2015 roku

0
Podziel się

Prawie 5,5 miliona uczniów rozpoczyna nowy rok szkolny. Wraz z początkiem szkoły na uczniów czekają nowości.

Hall: Na efekty reformy edukacji musimy poczekać do 2015 roku
(kprm.gov.pl)
bEhbzXat

Prawie 5,5 miliona uczniów rozpoczyna nowy rok szkolny. Wraz z początkiem szkoły na uczniów czekają nowości. Po raz pierwszy gimnazjaliści kończący szkołę będą zdawać egzamin gimnazjalny według nowych zasad.

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall powiedziała, że podstawa programowa dokładnie określa, jaką wiedzę ma zdobyć uczeń na poszczególnych etapach edukacyjnych. - _ Po raz pierwszy wyniki egzaminu będą rozbite na poszczególne przedmioty _ - powiedziała minister Hall.

W tym roku po raz ostatni rodzice sześciolatków mają wybór czy posłać dziecko od razu do szkoły czy do przedszkola. Za rok dzieci w wieku sześciu lat obowiązkowo pójdą do szkoły. Minister Hall ma nadzieję, że wszystkie samorządy zdążą z przygotowaniem szkół do potrzeb najmłodszych.

bEhbzXav

Według informacji ministerstwa, 77 procent szkół jest już w pełni przygotowanych na przyjęcie sześciolatków.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTER HALL:

Podsumowując swoją dotychczasową pracę w kontekście nadchodzących wyborów, minister Hall powiedziała, że przede wszystkim zależy jej na kontynuowaniu wprowadzanych zmian.

Minister Katarzyna Hall podkreśla, że na efekty wprowadzanych zmian trzeba będzie poczekać do 2015 roku. Wtedy zakończy się reforma polskiego szkolnictwa rozpoczęta przez minister Hall.
CZY SZEŚCIOLATKI W SZKOŁACH TO DOBRY POMYSŁ? PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

bEhbzXaB
O sześciolatkach w szkołach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t46902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wiele;szkol;jest;gotowych;na;szesciolatki,231,0,865767.html) "Wiele szkół jest gotowych na sześciolatki" Minister edukacji Katarzyna Hall zapewniła, że wiele szkół jest bardzo dobrze przygotowanych na przyjęcie dzieci młodszych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t73837.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szesciolatki;w;szkolach;to;dobra;zmiana,156,0,859292.html) "Sześciolatki w szkołach to dobra zmiana" Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall twierdzi, że poparcie rodziców dla pomysłu wysłania sześciolatków do szkoły stale wzrasta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t97411.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;nie;chca;posylac;szesciolatkow;do;szkoly,71,0,900679.html) Za szkołą dla sześciolatków tylko bezdzietni W tym roku szkolnym rodzice po raz ostatni mają wybór.
bEhbzXaW
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)