Notowania

Przejdź na
wiadmomości
28.12.2013 13:45

Hartman: Ideologia gender to wymysł Kościoła

Nie istnieje żadna ideologia gender - napisali w liście otwartym Prawda nas wyzwoli politycy Twojego Ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Nie istnieje żadna _ ideologia gender _; istnieją badania naukowe na temat relacji między kobietami i mężczyznami; _ ideologia gender _, z którą walczy Kościół, to wymysł samego Kościoła - napisali w liście otwartym _ Prawda nas wyzwoli _ politycy Twojego Ruchu.

List, będący _ odpowiedzią na opublikowany list duszpasterski na temat tzw. gender _ odczytał w południe przed Bazyliką Mariacką w Krakowie przewodniczący Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu Jan Hartman.

Przed odczytaniem listu prof. Jan Hartman powiedział, że ze statystyk wynika, iż jeden na 20 tys. Polaków jest pedofilem. _ Mamy w Polsce nieco ponad 20 tys. księży. Powinniśmy mieć jednego księdza pedofila. Tymczasem z dobrze udokumentowanych materiałów prasowych wiemy już o kilku, a nawet kilkunastu księżach pedofilach _ - stwierdził.

Wyraził także opinię, że _ skala rozpasania, zepsucia seksualnego wśród duchowieństwa katolickiego jest porażająca, a propagandziści Kościoła próbują bronić Kościoła poprzez atak, urządzając nową wersją polowania na czarownice _. _ Środowiska liberalne zostały oskarżone o to, że to one winne są pedofilii, seksualizując, jak mówią księża, dzieci, a więc wytwarzając atmosferę, która sprzyja temu, iż księża ulegają pokusie pedofilii. Jest to podła i oszczercza akcja, brutalny atak Kościoła na społeczeństwo postępowe. Twój Ruch przygotował odpowiedź na ten niebywały list Episkopatu _ - powiedział prof. Jan Hartman, po czym odczytał treść listu.

_ Polska rodzina ma problem z biedą - nie z +gender+!; polska rodzina ma problem z bezrobociem - nie z +gender+! _ - napisano w liście. Wymieniono w nim kolejne problemy, z którymi ma problem polska rodzina: z brakiem mieszkań, z brakiem perspektyw dla dzieci, z przemocą; z bezdzietnością; z rozwodami; z alkoholizmem; z uzależnieniem dzieci od internetu. _ Polska rodzina ma różne problemy, ale z pewnością - nie z gender! Polski Kościół ma problem z sobą - nie z gender! _ - napisano w liście podpisanym przez _ Szwadrony Gender _.

_ +Ideologia gender+, z którą od trzech miesięcy walczy Kościół, to wymysł samego Kościoła. To wirtualny wróg skonstruowany przez duchownych i służący jako zasłona dymna dla coraz liczniej ujawnianych przypadków pedofilii w Kościele _ - napisano w liście. _ Zamiast moralnego samooczyszczenia, wyznania win i naprawienia szkód hierarchowie Kościoła postanowili zaatakować +zło+, które same wymyślili - rzekomą +ideologię gender+, odwracając uwagę swoich własnych win - pedofili i jej systematycznego ukrywania _ - stwierdzają politycy Twojego Ruchu.

Porównując _ ideologię gender _ do średniowiecznych walk z szatanem, heretykami albo czarownicami autorzy listu piszą, że _ polscy hierarchowie powołali do życia wroga, z którym walka ma odwrócić uwagę od prawdziwych problemów Kościoła, jakimi są pedofilia, konsumpcjonizm kleru i laicyzacja wiernych oraz od prawdziwych problemów rodziny, jakimi są bieda, bezrobocie, brak szans dla młodych, uzależnienia, przemoc _. _ Dają też wyraz niespotykanej w innych środowiskach obsesji na punkcie seksu i płci _ - piszą.

_ Bądźcie chrześcijanami - dawajcie świadectwo prawdzie. () Weźcie swój Kościół w swoje ręce! Nie bójcie się! Macie za sobą wielu duchownych i świeckich ludzi dobrej woli. Macie za sobą papieża. Tylko Ty możesz uratować Kościół! _ - kończą list politycy Twojego Ruchu.

Na końcu stwierdzają, że napisali go w trosce o prawdę i w trosce o Kościół - bo zależy im, by jako ważny element życia społecznego był prawy i czysty. _ Bez względu na to, czy jesteśmy wierzący, czy nie, nasze życie w dużej mierze zależy od tego, jaki jest i co robi Kościół. Dlatego wszyscy mamy prawo o nim się wypowiadać, podobnie jak Kościół wypowiada się o wielu sprawach i osobach, również takich, które stoją poza nim _ - wyjaśniają swoje stanowisko politycy Twojego Ruchu.

List Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny, która będzie obchodzona 29 grudnia, przestrzega przed _ ideologią gender _ jako sprzeczną z rzeczywistością i _ integralnym pojmowaniem natury człowieka _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz