Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Korwin-Mikke zgłasza fałszerstwa wyborcze. Podejrzewa PSL

0
Podziel się:

Janusz Korwin-Mikke złożył w Prokuraturze Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa fałszerstwa wyborczego.

Janusz Korwin-Mikke zgłasza fałszerstwa wyborcze. Podejrzewa PSL
(Jakub Bułas/GFDL/Wikipedia)

Polityk złożył w Prokuraturze Generalnej zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa. Chodzi o wybory w latach 2006 i 2010.

Zdaniem lidera Nowej Prawicy fałszerstwo mogło mieć miejsce na skutek dopisywania dodatkowych znaków _ x _ na kartach wyborczych. Jako podstawę swoich przypuszczeń Korwin-Mikke podaje zamieszczone w Internecie opracowanie naukowca z Polskiej Akademii Nauk.

Do zawiadomienia o popełnieniu masowego fałszerstwa wyborczego polityk dołączył analizę prof. Przemysława Śleszyńskiego z PAN, który zbadał liczbę głosów nieważnych oddanych w tamtych wyborach. Wynika z niej, że zdecydowanie najwięcej jest ich w woj. mazowieckim, a uznano je za nieważne, bo na protokołach głosujący zamiast jednego krzyżyka mieli stawiać dwa lub więcej.

Janusz Korwin-Mikke tłumaczył, że w ostatnich wyborach najwięcej w województwie mazowieckim zyskało Polskie Stronnictwo Ludowe i dlatego polityków tej partii podejrzewa o fałszerstwa. Lider Nowej Prawicy podkreśla, że od dawna podejrzewał, iż w komisjach wyborczych może dochodzić do fałszerstw.

Według Korwin-Mikkego, ktoś dostawił dodatkowe krzyżyki na kartach do głosowania, aby w ten sposób unieważnić głosy. _ Pokrywa to się dokładnie z granicą woj. mazowieckiego, w tym akurat województwie są wyjątkowo dobre wyniki PSL-u, natomiast jest tam ogromnie dużo głosów nieważnych _ - zaznaczył Korwin-Mikke.

Jak przekonywał, trudno zakładać, że rolnicy na Mazowszu są _ głupi _ i nie umieją postawić krzyżyka, a rolnicy na Podlasiu na przykład potrafią postawić krzyżyk.

Jego zdaniem fałszerstwa polegały także na tzw. _ dosypywaniu _ głosów do urn poprzez fałszowanie list obecności i wypełnianiu kart do głosowania, na co wskazuje wysoka frekwencja w wielu gminach.

Lider Nowej Prawicy wyraził nadzieję, że Prokuratura Generalna podejmie stosowne działania w tej sprawie, co będzie przestrogą dla obecnych komisji wyborczych przed robieniem podobnych - jak mówił - _ szwindli _.

POSŁUCHAJ LIDERA NOWEJ PRAWICY:

Janusz Korwin-Mikke zaznaczył, że słyszał o podejrzeniach nadużyć w poprzednich wyborach, ale myślał, że sprawa jest już badana. Dopiero kiedy dowiedział się, że nie było takiego śledztwa, zdecydował się złożyć swoje zawiadomienie do prokuratury. Dodał, że poprzez nagłośnienie sprawy w mediach partie wystraszą się i nie będą próbować fałszerstw w najbliższą niedzielę.

Prokurator Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej powiedział, że po zapoznaniu się ze złożonym zawiadomieniem PG podejmie jedynie decyzję o tym, do której z podległych prokuratur przekazać sprawę. Dodał, że dopiero prokuratura, do której przekazane zostanie zawiadomienie, zdecyduje co dalej ze sprawą i czy będzie prowadzone śledztwo.

O Korwinie-Mikke czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t95513.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sad;zdecydowal;korwin-mikke;nie;wystartuje;w;wyborach,101,0,928101.html) Nie ma odwrotu od tej decyzji. Korwin-Mikke... Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym odrzucił skargę komitetu wyborczego Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego na działania PKW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t84164.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korwin-mikke;najpierw;wybory;potem;nowa;prawica,53,0,917557.html) Korwin-Mikke ciągle wierzy, że ma szanse Polityk nadal uważa, że jego partia ma szanse znaleźć się w parlamencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t95513.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korwin-mikke;nie;wystartuje;pkw;odrzucila;czesc;list;nowej;prawicy,102,0,906086.html) _ To duży cios _. Zobacz kto poza wyborami PKW odrzuciła wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do rejestracji list kandydatów Nowej Prawicy. Korwin-Mikke zapowiada odwołanie do Sądu najwyższego.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)