Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Gowin i PJN razem? Jest porozumienie

0
Podziel się:

- Rodzina, mieszkanie, praca to te elementy, które nas łączą - mówili szefowie ugrupowań na konferencji.

Jarosław Gowin i PJN razem? Jest porozumienie
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEUgrPEB

Były poseł Platformy Obywatelskiej podpisał porozumienie programowe z ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala. -_ Rodzina, mieszkanie, praca to te elementy, które nas łączą _ - mówili szefowie ugrupowań na konferencji.

Zdaniem Jarosława Gowina, dzięki temu porozumieniu _ wielka koalicja ludzi działających na rzecz prawdziwej przemiany polskiej polityki poszerza się . - Przed chwilą, razem z Pawłem Kowalem i innymi osobami, podpisaliśmy porozumienie o współpracy programowej między środowiskiem, które reprezentuję ja, John Godson, Jacek Żalek, a ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza _ - podał Gowin.

Jak zapowiedział, oba środowiska chcą koncentrować się na pracach, które poprawią sytuację polskich przedsiębiorców, usuną bariery biurokratyczne. - _ Z drugiej strony chcemy działać na rzecz polskiej rodziny _ - dodał Gowin.

bEUgrPED

Paweł Kowal oświadczył, że elementy, które łączą jego formację i PJN to _ rodzina, mieszkanie, praca _. _ - Dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się podpisać pierwszy dokument, chciałbym bardzo, aby był on zaczynem szerokiego ruchu na rzecz polskiej rodziny, ruchu na rzecz tego, abyśmy mogli, patrząc Polakom prosto w oczy, powiedzieć: zostańcie, nie wyjeżdżajcie, można w Polsce normalnie żyć, bogacić się _ - powiedział.

W zeszłym tygodniu Gowin zapowiedział utworzenie ruchu społecznego, a dopiero potem powołanie nowej partii. Zainicjował też kampanię społeczną _ Godzina dla Polski _, która ma skupić ludzi chętnych do pracy dla dobra wspólnego.

Gowin odszedł z PO na początku września. Argumentował, że doszedł do granicy, w której lojalność wobec partii stoi w konflikcie z lojalnością wobec Polaków. Wśród powodów swojego odejścia z PO były minister sprawiedliwości wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Polityk latem ubiegał się o stanowisko przewodniczącego PO, jednak w wewnętrznych wyborach przegrał z pełniącym tę funkcję Donaldem Tuskiem. Szef rządu otrzymał blisko 80 proc. głosów; Gowin - 20 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUgrPEJ
bEUgrPFe
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)