Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński nie zamierza odejść z PiS

0
Podziel się:

Kaczyński przyznaje, że wynik wyborczy mógłby być lepszy, ale nie zamierza odejść.

Kaczyński nie zamierza odejść z PiS
(PAP/Tomasz Gzell)

Jarosław Kaczyński poinformował, że pójdzie na powyborcze konsultacje do prezydenta. Zapowiedział również, że nie zrezygnuje z funkcji szefa PiS oraz że jego formacja w Sejmie będzie _ całkowicie ignorować _ Ruch Palikota. Prezes PiS mówił też o wyniku swojej partii w wyborach. PiS uzyskało 29,89 proc.

Aktualizacja: 14:30* *

_ - Ci którzy sądzili, że można anihilować naszą partię, przegrali, ci którzy chcieli dorzynać watahę przegrali, ale oczywiście mogło być lepiej. Nad tym będziemy dyskutować, w szczególności jest kwestia naszego poparcia w wielkich miastach _ - powiedział Kaczyński.

- _ Mnie witają okrzykami Jarosław Polske zbaw. Można to różnie oceniać, ale to jest fakt i nie ma sensu tego marnować. Powtarzam nie tak dawno osoba zaprzyjaźniona z nami, Węgierka ściśle związana z premierem Orbanem, też mi o tym mówiła. Nieustannie chciano, żeby odszedł Orban. On nie odszedł i przyszedł dzień zwycięstwa _ - mówi Kaczyński.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Jarosław Kaczyński powtórzył, że zmiany w kraju są potrzebne, bo anachroniczna struktura, struktura - jak to ujął o pod pewnymi względami trzecioświatowa, uniemożliwia wykorzystanie potencjału Polaków.

Szef PiS podziękował wyborcom swojej partii za poparcie. _ To był akt ważny, wypowiedzenia się za zmianami w Polsce i być może swego rodzaju akt odwagi, nie dlatego, żebym podejrzewał, że wybory nie były tajne, tylko dlatego, że straszenie nami było bardzo intensywne w ostatnim etapie kampanii _ - mówił.

Szef PiS był pytany przez dziennikarzy o to czy weźmie udział w zapowiedzianych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego konsultacjach, m.in. w sprawie tworzenia nowego rządu. Konsultacje rozpoczną się w środę i potrwają do piątku. Szefowie partii, które w wyniku wyborów wejdą do nowego Sejmu, mają spotykać się z prezydentem indywidualnie.

_ - To jest normalna inicjatywa związana z konstytucyjnymi uprawnieniami prezydenta. Ponieważ ma to charakter formalny, to oczywiście przyjdę na to spotkanie _ - podkreślił Kaczyński.

_ - Zdaje się, że ono będzie jutro, jeśli będzie jutro, to ja się z całą pewnością zjawię w Pałacu Prezydenckim _ - mówił szef PiS. _ Ale cóż będę mógł powiedzieć prezydentowi? Będę mógł powiedzieć, że jesteśmy w opozycji. Nic więcej _ - dodał Kaczyński.

Szef PiS powiedział również, że nie należy spodziewać się rozliczeń powyborczych w jego partii. _ Uważam, że wszelkiego rodzaju rozliczenia po wyborach, jeśli nie doszło do jakichś wydarzeń drastycznych, a w moim przekonaniu nie doszło, nie mają po prostu sensu. Ci, którzy chcieliby je podjąć, po prostu bardzo, ale to bardzo, szkodzą partii _ - powiedział szef PiS.

Politycy PiS oficjalnie mówią, że w partii nie będzie rozliczeń kampanii wyborczej, a jedynie jej analiza. W nieoficjalnych rozmowach padają jednak zarzuty, ale nie wobec autorów kampanii, tylko wobec wiceprezesa Zbigniewa Ziobry. Nieoficjalnie politycy PiS stawiają Ziobrze zarzuty nielojalności podczas kampanii wyborczej.

Kaczyński był też pytany, czy jego ugrupowanie poprze jakiegokolwiek kandydata Ruchu Palikota na funkcję wicemarszałka Sejmu.

_ - Tego rodzaju formacje polityczne w parlamencie nie powinny istnieć, my nie chcemy mieć z tą formacją nic wspólnego, będzie ona przez nas całkowicie ignorowana _ - zapowiedział Kaczyński. Jak ocenił, _ w historii różnych państw zdarzają się momenty trudne, zdarzają się błędy, to był wielki błąd części naszego społeczeństwa _.

Dziennikarze pytali też Kaczyńskiego o wewnętrzne sondaże PiS, które wskazywały na zwycięstwo tej partii. _ W pewnym momencie odpowiadały (rzeczywistości- PAP), później były dwa potężne ataki. Był moment, że mieliśmy 5 proc. przewagi (...). Było jedno założenie tych sondaży, które okazało się błędne. Do tej pory zawsze się sprawdzały. Rzeczywiście ostatni sondaż, przed samymi wyborami dawał 1 proc. przewagi PO, ale ten 1 proc. okazało się 9 proc. i w związku z tym trzeba to mocno zanalizować _ - mówił.

Kaczyński był również pytany o to czy w wyborach sprawdził się 35-procentowy parytet dla kobiet. Szef PiS zaznaczył, że wszystko wskazuje, że parytet zmniejszył, zamiast zwiększyć liczbę kobiet w polityce. _ Chyba, nie daję tu jeszcze głowy, bo nie mamy dokładnych obliczeń, jest pań u nas mniej. Gdyby przepisy były inne, byłoby ich pewnie więcej. Inżynieria społeczna tego rodzaju zawodzi, wynika tylko z ideologicznych tendencji, a nie z jakiegoś właściwego przemyślenia sprawy _ - ocenił

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/t136998.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wewnetrzne;sondaze;pis;koalicja;sie;nie;przejmuje,146,0,904082.html) To sekret dobrego humoru Kaczyńskiego? Według wewnętrznych sondaży PiS, poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już tylko o dwa punkty procentowe wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t160790.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;prawie;dwa;razy;lepszy;od;kaczynskiego,3,0,933123.html) Tusk prawie dwa razy lepszy od Kaczyńskiego Trzeci pod względem liczby uzyskanych głosów jest Janusz Palikot.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t136997.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;zlozyl;kwiaty;przed;palacem;prezydenckim,143,0,933007.html) Koniec aniołków: Macierewicz, Fotyga, Brudziński W kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński i politycy tej partii złożyli kwiaty i zapalili znicze przed Pałacem Prezydenckim.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)