Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanonizacja Jana Pawła II. Uchwała odesłana do komisji kultury

0
Podziel się:

W prezydium Sejmu nie ma zgody ani co do treści uchwały, ani co do sposobu jej przyjęcia. W tej sytuacji Konwent Seniorów postanowił skierować projekt do komisji.

Kanonizacja Jana Pawła II. Uchwała odesłana do komisji kultury
(kprm.gov.pl)
bEKCCpLV

Projekt uchwały, upamiętniającej kanonizację Jana Pawła II, został odesłany do sejmowej komisji kultury. Poinformowała o tym marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Wyjaśniła ona, że w prezydium Sejmu nie ma zgody ani co do treści uchwały, ani co do sposobu jej przyjęcia. W tej sytuacji Konwent Seniorów postanowił skierować projekt do komisji.

Marszałek Kopacz przedstawiła też porządek bieżącego posiedzenia Sejmu. Dziś posłowie zajmą się poprawką Senatu do ustawy o świadczeniach rodzinnych. Umożliwi ona podwyżkę świadczeń dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Posłowie rozpatrzą też między innymi projekty nowelizacji Prawa bankowego. Jutro Sejm zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, umożliwiającym wprowadzenie jednego podręcznika dla uczniów pierwszych klas.

bEKCCpLX

Mówiąc o rządowym spocie telewizyjnym, upamiętniającym 10-tą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, Ewa Kopacz podkreśliła, że jest rzeczą bezsporną, iż przystąpienie do Unii było sukcesem Polski. Trudno więc uznać upamiętniający to spot za kampanię wyborczą. Być może kampanią są działania jednej z partii, która biegnie z tą sprawą do Państwowej Komisji Wyborczej - powiedziała marszałek. Nawiązała w ten sposób do decyzji Prawa i Sprawiedliwości, które chce skierować sprawę spotu do PKW.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKCCpMy
KOMENTARZE
(0)