Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami. Co się dzieje z rannymi?

0
Podziel się:

Poszkodowani znajdują się jeszcze na oddziałach siedmiu szpitali.

Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami. Co się dzieje z rannymi?
(PAP/Andrzej Grygiel)

14 osób poszkodowanych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami przebywa jeszcze w szpitalach, w tym jedna na oddziale intensywnej terapii - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Poszkodowani znajdują się jeszcze na oddziałach siedmiu szpitali. Siedmioro nadal leży w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, dwoje w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie, pojedyncze osoby znajdują się w Dąbrowie Górniczej, Rzeszowie, Czerwonej Górze k. Kielc, Tarnowie oraz w Siemianowicach Śląskich.

_ - Jedna z tych czternastu osób przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, pozostali są w stanie dobrym _ - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody.

3 marca w wyniku katastrofy kolejowej pod Szczekocinami k. Zawiercia zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych. Do wypadku doszło na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK _ Brzechwa _ z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio _ Jan Matejko _ relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny.

Czytaj więcej o tej katastrofie w Money.pl
Po katastrofie kolejowej w szpitalach wciąż... Po tygodniu od katastrofy kolejowej pod Szczekocinami w szpitalach przebywa nadal 30 rannych.
Co z dyżurnym ruchu spod Szczekocin? Jest decyzja 57-letni mężczyzna jest podejrzany o nieprzestawienie zwrotnicy.
Są zarzuty dla dyżurnego ruchu. Za katastrofę Dyżurnemu ruchu grozi do ośmiu lat więzienia za nieumyślne spowodowanie katastrofy.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)