Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
12.04.2012 09:40

Katastrofa smoleńska. Rosyjski ekspert wyjaśnia przyczyny

Tupolew miał nieprawidłowo rozłożony ciężar. To nie jedyny powód katastrofy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/SERGEI CHIRIKOV)

Były rosyjski pilot wojskowy major Aleksandr Koronczyk stwierdził, że to nieszczęśliwy splot okoliczności był podstawową przyczyną smoleńskiej katastrofy. W opinii eksperta - Tu-154M miał nieprawidłowo rozłożony ciężar, a piloci nie powinni używać automatycznego ciągu przy odchodzeniu na drugi krąg.

Koronczyk mieszka w Smoleńsku i od początku na własną rękę bada przyczyny tragedii z 10 kwietnia. Major Aleksandr Koronczyk wyjaśnia, że Tupolew miał nieprawidłowo rozłożony ciężar, bowiem część środkowa zajmowała maksymalna liczba pasażerów, tylne luki bagażowe były załadowane, a przednia część samolotu, gdzie znajdował się salon prezydenta była niedociążona.

- _ Lot na niskich obrotach był w tych warunkach niedopuszczalny _ - twierdzi Koronczyk. Ekspert dodaje, że jeśli piloci zamiast automatycznego ciągu od razu ręcznie zwiększyli obroty, uniknęliby rozbicia. W rzeczywistości samolot znalazł się poniżej pasa startowego i tylko dzięki ręcznemu zwiększeniu ciągu w ostatniej chwili wyszedł z jamy. - _ Gdyby na ich drodze nie stanęła brzoza, to wszystko zakończyłoby się szczęśliwie _ - dodaje ekspert.

Czytaj więcej o katastrofie smoleńskiej
Zapytamy Rosjan, czy umyli wrak Tu-154 M Informacja o tym, że wrak mógł zostać umyty pojawiła się w mediach tuż po drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Posypią się kary za Smoleńsk? Jest decyzja Chodzi o niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień przez urzędników kancelarii prezydenta, premiera, MSZ, MON i ambasady w Moskwie.
W tym kraju też czczą pamięć ofiar Smoleńska Chicagowska Polonia uczciła drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Tagi: katastrofa smoleńska, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz