Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kierowcy przesiadają się do autobusów. Bo...

0
Podziel się:

Ponad 20 tys. kierowców przesiadło się do komunikacji miejskiej w Nysie, po tym jak miasto zaoferowało im darmowe przejazdy autobusami.

Kierowcy przesiadają się do autobusów. Bo...
(bttoro/iStockphoto)
bFeLpkBh

Ponad 20 tys. kierowców samochodów osobowych przesiadło się do komunikacji miejskiej w Nysie, po tym jak miasto zaoferowało im darmowe przejazdy autobusami. Taki wynik osiągnięto w trakcie pierwszych sześciu miesięcy działania programu.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla kierowców wprowadzono w czerwcu ubiegłego roku. Z szacunkowych danych Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Nysie wynika, że do grudnia 2012 r. na ulice Nysy nie wyjechało 20 290 samochodów.

_ - Mniej samochodów na ulicach to mniej spalin i hałasu. Kierowcy przekonali się, że warto korzystać z komunikacji miejskiej w Nysie. Uchwałę przygotowano z inicjatywy burmistrz Jolanty Barskiej, a rada miasta przyjęła ją w kwietniu 2012 r. _ - poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Nysie Artur Pieczarka.

bFeLpkBj

Z bezpłatnej komunikacji miejskiej w gminie Nysa korzystać mogą osoby posiadające prawo jazdy kat. B i mające w trakcie przejazdu autobusem dowód rejestracyjny samochodu osobowego, z ważnym terminem badania technicznego. Przywilej dotyczy nie tylko mieszkańców Nysy, ale także przyjezdnych. Informacje o promocji umieszczono na 4 billboardach wjazdowych do Nysy, a także na plakatach w autobusach.

_ - O zainteresowaniu ulgą świadczą choćby liczne telefony do spółki z zapytaniem jak można z niej korzystać, czy nadal i do kiedy będzie obowiązywała. Również kierowcy informują mnie o tym, że coraz więcej pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej legitymując się prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym _ - uważa prezes MZK w Nysie Anna Pyka.

Z szacunkowych danych MZK w Nysie wynika, że w okresie od czerwca do końca grudnia 2012 r. na ulice nie wyjechało ok. 20 tys. 290 samochodów osobowych, a ich posiadacze przesiedli się do autobusów. Daje to średnio 110 kierowców korzystających z komunikacji publicznej na dzień. Badania wykonano na próbie 10 proc. z 1,2 mln pasażerów przewiezionych autobusami MZK.

W 2010 r. Nysa kupiła siedem nowych autobusów, na co zdobyła dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Koszt zakupu wyniósł 4,5 mln zł. Dwa nowe czeskie autobusy kupił ponadto MZK, za ok. 1 mln zł. Nowe niskopodwoziowe pojazdy spełniają wysokie normy ochrony środowiska.

bFeLpkBp
Czytaj więcej w Money.pl
Jazda w wietrze. Eksperci radzą Zima nie oszczędza kierowców. Oprócz częstych opadów śniegu i ślizgawicy, prawdziwym niebezpieczeństwem jest silny, porywisty wiatr.
Nie jesteś dowódcą czołgu. Odśnieżaj auto Intensywne opady śniegu dają się wszystkim we znaki, a w szczególności kierowcom.
Czego słuchać za kierownicą? Oto wyniki badań naukowców W długą podróż samochodem najlepiej zabrać płyty Coldplay i Norah Jones. Muzyka tych artystów sprzyja bezpiecznej jeździe.
bFeLpkBK
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)