Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kluzik-Rostkowska już nie jest w PJN

0
Podziel się:

Założycielka oraz do niedawna liderka tej partii złożyła dziś rezygnację z członkostwa zarówno w ugrupowaniu, jak i klubie parlamentarnym PJN.

Kluzik-Rostkowska już nie jest w PJN
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Założycielka PJN oraz do niedawna liderka tej partii Joanna Kluzik-Rostkowska złożyła dziś rezygnację z członkostwa zarówno w ugrupowaniu, jak i klubie parlamentarnym PJN.

O decyzji byłej szefowej PJN poinformował w komunikacie rzecznik prasowy ugrupowania Jacek Pilch. W sobotę Kluzik-Rostkowska uczestniczyła w konwencji wyborczej PO w Gdańsku. Mówiła tam, że wspiera PO, aby po wyborach parlamentarnych nie dopuścić do powstania koalicji rządowej PiS i SLD.

_ - Jestem dziś z Platformą Obywatelską dlatego, że zrobię wszystko, żeby PiS nie wrócił do władzy. Dziś widać, jak nasza scena jest mocno zabetonowana. Trzeba zrobić naprawdę wszystko, żeby PiS nie miał szansy współrządzenia z SLD, to było podstawą mojej decyzji _ - tłumaczyła dziennikarzom.

Rozłam w PJN rozpoczął się na początku czerwca. Wówczas podczas pierwszego kongresu krajowego ugrupowania nowym szefem tej partii został europoseł Paweł Kowal, który był jedynym kandydatem na tę funkcję.

Kluzik-Rostkowska nie ubiegała się o wybór. Tłumaczyła, że nie uzyskała wsparcia większości klubu parlamentarnego PJN dla _ twardego sprzeciwu _ wobec polityki Jarosława Kaczyńskiego. Podkreślała, że w jej opinii grupa, która stworzyła PJN, wyszła z PiS, żeby z PiS-em walczyć.

Kowal postrzegany jest jako zwolennik łagodnego kursu wobec ugrupowania Kaczyńskiego. W sobotę, po tym jak Kluzik-Rostkowska pojawiła się na konwencji PO, nowy szef partii mówił, że PJN szanuje wybór swej byłej liderki i przygotowuje się do samodzielnego startu w wyborach.

W ostatnich dniach z PJN odeszło dwóch posłów: Jan Filip Libicki oraz Jacek Tomczak. Libicki swą decyzję argumentował tym, że zabrakło wyraźnej deklaracji PJN, że nie będzie współpracował z PiS.

Również Tomczak mówił, że przyczyną jego odejścia z PJN jest głęboki kryzys, w jakim - jego zdaniem - jest obecnie ta formacja. _ - Po ostatnim zjeździe partii wyraźnie widać, że kierunek PJN to jest kierunek po równi pochyłej prosto do PiS. W związku z tym, że partia coraz bardziej zbliża się programowo do partii Jarosława Kaczyńskiego, ja dłużej nie chcę tego uwiarygodniać _ - podkreślił poseł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t141203.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;tonie;politycy;uciekna;do;innych;partii,73,0,845129.html) PJN tonie. Politycy uciekną do innych partii Tak uważają politycy największych polskich partii po tym jak Paweł Kowal zastąpił na stanowisku szefa ugrupowania Joannę Kluzik-Rostkowską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t130688.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/batalia;o;szyld;pjn;bitwa;wygrana,1,0,841217.html) Batalia o szyld PJN. "Bitwa wygrana" Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie na wpisanie do rejestru partii Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik-Rostkowskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krotszy;kongres;pjn;wybierze;nowe;wladze,80,0,831056.html) Krótszy kongres PJN wybierze nowe władze Kongres krajowy PJN, na którym zostaną wybrane władze partii, odbędzie się 4 czerwca w Warszawie - informuje Elżbiera Jakubiak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t130686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jako;kapitan;zejde;z;pokladu;ostatnia,238,0,828654.html) "Jako kapitan, zejdę z pokładu ostatnia" Joanna Kluzik-Rostkowska zapewnia, że Polska Jest Najważniejsza nie prowadzi żadnych rozmów z Platformą, ani z innymi partiami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)