Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koalicja z SLD? "Niemożliwa" - mówi Kaczyński

0
Podziel się

Jesteśmy partiami o radykalnie odmiennym programie.

Koalicja z SLD? "Niemożliwa" - mówi Kaczyński
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bCYwIlcl

Koalicja PiS z SLD po wyborach parlamentarnych nie jest możliwa - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak uzasadnił, oba ugrupowania mają _ radykalnie _ różniące się programy.

- _ Nie jest możliwa koalicja z SLD. Jesteśmy partiami o całkowicie przeciwstawnym światopoglądzie i radykalnie odmiennym programie _ - mówił Kaczyński pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy po jesiennych wyborach parlamentarnych jest możliwa koalicja PiS z SLD.

Już w listopadzie 2010 r. Kaczyński, mówiąc o koalicjach zawieranych przez jego partię po wyborach samorządowych, podkreślił, że obowiązuje zakaz tworzenia koalicji z Sojuszem. - _ Jeżeli chodzi o koalicje z innymi partiami, to tutaj zakazów nie ma _ - oświadczył wówczas lider PiS.

Kaczyński odniósł się również do wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, w radiowej Trójce, że - według Państwowej Komisji Wyborczej - _ nie wchodzi w grę _ ostatni konstytucyjny możliwy termin wyborów parlamentarnych, czyli 30 października. - _ Uważam, że wybory powinny się odbyć na początku listopada _ - podkreślił prezes PiS.

bCYwIlcO
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)