Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koalicja z SLD? "Niemożliwa" - mówi Kaczyński

0
Podziel się

Jesteśmy partiami o radykalnie odmiennym programie.

Koalicja z SLD? "Niemożliwa" - mówi Kaczyński
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEidLFOZ

Koalicja PiS z SLD po wyborach parlamentarnych nie jest możliwa - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak uzasadnił, oba ugrupowania mają _ radykalnie _ różniące się programy.

- _ Nie jest możliwa koalicja z SLD. Jesteśmy partiami o całkowicie przeciwstawnym światopoglądzie i radykalnie odmiennym programie _ - mówił Kaczyński pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy po jesiennych wyborach parlamentarnych jest możliwa koalicja PiS z SLD.

Już w listopadzie 2010 r. Kaczyński, mówiąc o koalicjach zawieranych przez jego partię po wyborach samorządowych, podkreślił, że obowiązuje zakaz tworzenia koalicji z Sojuszem. - _ Jeżeli chodzi o koalicje z innymi partiami, to tutaj zakazów nie ma _ - oświadczył wówczas lider PiS.

bEidLFPb

Kaczyński odniósł się również do wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, w radiowej Trójce, że - według Państwowej Komisji Wyborczej - _ nie wchodzi w grę _ ostatni konstytucyjny możliwy termin wyborów parlamentarnych, czyli 30 października. - _ Uważam, że wybory powinny się odbyć na początku listopada _ - podkreślił prezes PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t97467.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;koalicja;z;kazdym;nie;z;kaczynskim,30,0,776478.html) SLD: Koalicja z każdym, nie z Kaczyńskim Marek Wikiński zapewnia, że Ryszard Kalisz nie będzie musiał odchodzić z SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t122932.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/35;proc;w;wyborach;po;zadowolona,155,0,746907.html) 35 proc. w wyborach? PO zadowolona Szef klubu Platformy zapowiada kolejne ustawy, które mają ułatwić życie Polakom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t111604.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sondaz;sluzba;zdrowia;-;rzad;zrobil;za;malo,96,0,783968.html) Sondaż: Służba zdrowia - rząd zrobił za mało Polacy uważają, że najbardziej wymagają zmian: służba zdrowia, budowa dróg i finanse publiczne.
bEidLFPC
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)