Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski w Wilnie. Co chce załatwić?

0
Podziel się:

Prezydent weźmie udział w obchodach święta niepodległości Litwy.

Komorowski w Wilnie. Co chce załatwić?
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bECMlVuJ

Bronisław Komorowski w samo południe w stolicy Litwy weźmie udział w uroczystościach z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości.

Jego doradca Henryk Wujec mówi, że relacje polsko-litewskie powinny być dobrosąsiedzkie. Wujec porównuje stosunki między oboma krajami do relacji braci.Litwa to - według Wujca - młodszy brat, który czasami może trochę rozrabiać. Jednak nie należy się za to odgrywać.

POSŁUCHAJ HENRYKA WUJCA:

Doradca prezydenta Komorowskiego przyznaje, że od lat nie jest rozwiązany problem zwrotu ziem i nieruchomości oraz kwestia pisowni polskich nazwisk na Litwie.

bECMlVuL

POSŁUCHAJ HENRYKA WUJCA:

Premier Litwy Andrius Kubilius powiedział w jednym z wywiadów, że problem zwrotu ziemi _ rząd będzie próbował rozstrzygnąć w ciągu najbliższych lat _.

Komorowski w trakcie wizyty na Litwie spotka się z Polakami mieszkającymi w podwileńskiej miejscowości Mejszagoła. Przewidziano tam także odznaczeniem Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi RP księdza prałata Józefa Obrębskiego.

bECMlVuR

Litwa proklamowała odzyskanie niepodległości 16 lutego 1918 roku.

Podczas głównych uroczystości Święta Odrodzenia Państwa Litewskiego przed pałacem prezydent Litwy zaplanowano przemówienia Dalii Grybauskaite i Komorowskiego.

Według nieoficjalnych informacji Polskiego Radia prezydent ma w swym wystąpieniu poruszyć kwestię sytuacji polskiej mniejszości nie tylko na Litwie, ale także na Białorusi. Na zakończenie wizyty po południu prezydent złoży wieniec w Ponarach, pod pomnikiem upamiętniającym Polaków pomordowanych w tym miejscu w latach 1941-1944.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;sprzedaz;mozejek;bedzie;decyzja;ekonomiczna,118,0,673910.html) Komorowski: Sprzedaż Możejek będzie decyzją ekonomiczną Na zakup i modernizację rafinerii Orlen przeznaczył 10 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bronislaw;komorowski;spotkal;sie;z;prezydent;litwy,0,0,658176.html) Bronisław Komorowski spotkał się z prezydent Litwy Rozmawiali o mniejszościach narodowych i wspólnej polityce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t99254.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;na;litwie;zwiedzaja;posiadlosc;komorowskich,94,0,644190.html) Polacy na Litwie zwiedzają posiadłość Komorowskich Mieszkańcy Kowaliszek liczą na rozwój turystyczny ich miejscowości.
bECMlVvm
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)