Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komunikacja w Wałbrzychu. Od kwietnia tylko nowe autobusy

0
Podziel się:

Od kwietnia po ulicach Wałbrzycha (Dolnośląskie) będą kursować wyłącznie
nowe autobusy. 20 nowych pojazdów trafiło do miasta w zeszłym roku, a w marcu nowy przewoźnik -
Śląskie Konsorcjum Autobusowe - kupił kolejnych 30 autobusów.

Komunikacja w Wałbrzychu. Od kwietnia tylko nowe autobusy
(Lukas 3z/CC/Wikipedia)
bETTMqet

Od kwietnia po ulicach Wałbrzycha (Dolnośląskie) będą kursować wyłącznie nowe autobusy. 20 nowych pojazdów trafiło do miasta w zeszłym roku, a w marcu nowy przewoźnik - Śląskie Konsorcjum Autobusowe - kupił kolejnych 30 autobusów.

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Wałbrzycha Anna Żabska, w marcu zakończyła się dostawa 23 autobusów jednoczłonowych i 7 przegubowych z podpoznańskiej fabryki Solaris Bus & Coach. Niskopodłogowe autobusy są wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi.

W pojazdach zamontowano monitoring, elektroniczny system informacji pasażerskiej oraz system służący do liczenia pasażerów. W autobusach można korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

bETTMqev

Wraz z pojawieniem się nowego taboru zmienił się rozkład jazdy. Jego opracowanie było poprzedzone badaniami natężenia ruchu pasażerskiego w mieście. - _ Reformy doczeka się także system sprzedaży biletów papierowych i elektronicznych - pasażer będzie miał szerokie pole wyboru, jaki wariant najlepiej mu odpowiada. Jeśli zechce, na jednym bilecie będzie mógł poruszać się po mieście z przesiadkami _ - podała Żabska.

W najbliższym czasie wałbrzyski magistrat planuje modernizację przystanków. Pojawią się m.in. automaty, w których będzie można kupić bilety oraz tablice informujące o realnym czasie oczekiwania na przyjazd autobusu.

W nowym rozkładzie jazdy znalazły się połączenia z położoną nieopodal Wałbrzycha Jedliną-Zdrój. W planach jest uruchomienie połączeń do gmin Głuszyca, Boguszów-Gorce, Mieroszów i Czarny Bór. _ - Gdyby te zamierzenia się ziściły, wraz ze Szczawnem-Zdrój, gdzie wałbrzyskie autobusy jeżdżą od zawsze, sieć regularnych połączeń aglomeracyjnych objęłaby siedem gmin _ - dodała Żabska.

Pod koniec zeszłego roku Wałbrzych podpisał warty ponad 234 mln zł 10-letni kontrakt na usługi komunikacyjne ze Śląskim Konsorcjum Autobusowym. W ramach umowy przewoźnik zobowiązał się do zakupu 30 nowych autobusów, które właśnie trafiły na ulice miasta.

bETTMqeB
Czytaj więcej w Money.pl
Miał dwa promile we krwi i wiózł dzieci Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca szkolnego autobusu, który wpadł do rowu koło Sandomierza. Wiózł 25 dzieci.
Mają darmowe przejazdy, więc wolą autobusy Ponad 20 tys. kierowców przesiadło się do komunikacji miejskiej w Nysie, po tym jak miasto zaoferowało im darmowe przejazdy autobusami.
bETTMqeW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)