Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Wałęsa ma pomysł na rozwiązanie kryzysu

0
Podziel się:

Ktoś powinien zebrać grupę dziesięciu, dwudziestu mądrych ludzi, przy NATO, przy ONZ czy gdziekolwiek indziej. I ta grupa szybko opracuje 20 punktów, dzięki którym nawrócimy Putina.

Konflikt na Ukrainie. Wałęsa ma pomysł na rozwiązanie kryzysu
(PAP/Tomasz Waszczuk)

Przebywający w Rzymie Lech Wałęsa przedstawił swój pomysł na rozwiązanie kryzysu ukraińskiego. Były prezydent wyraził przekonanie, że jedynym sposobem będzie zawrócenie Putina ze złej drogi i opowiedział, jak to zrobić.

Zdaniem Wałęsy, polityka, jaką prowadzi prezydent Rosji, jest ahistoryczna a epoka podziałów, wojen, myślenia państewkami już minęła. - _ A Rosja zrobiła tu jakiś inny numer. Zabrała Krym. Zaczyna walczyć jeszcze czołgami. To się nie zgadza z naszym doświadczeniem i z tym, co my robimy. Dlatego nie możemy na to pozwolić _ - mówił Lech Wałęsa.

W tej były prezydent proponuje za wszelką cenę _ nawrócić Putina _. - _ Ktoś powinien zebrać grupę dziesięciu, dwudziestu mądrych ludzi, przy NATO, przy ONZ czy gdziekolwiek indziej. I ta grupa szybko opracuje gdzieś 20 punktów, które gdybyśmy zrealizowali, to nawrócimy Putina _ - wyjaśniał.

Dotychczasowe działania nie przyniosły rezultatu. - _ Oczywiście coś tam się robi dzisiaj, robią Stany, robią Niemcy, ale to za mało. Tu trzeba mądrego, solidarnego działania. Bez krzyku, bez paniki, spokojnie. Tak proponuję walczyć. Potrzeba jest solidarności. Czym bardziej solidarni, tym szybciej zawrócimy ze złej drogi Putina _- podkreślał Lech Wałęsa.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)