Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościół w Polsce. Ksiądz prof. Roman Pindel nowym biskupem

0
Podziel się:

Biskup Pindel zostanie drugim w historii ordynariuszem bielsko-żywieckim.

Kościół w Polsce. Ksiądz prof. Roman Pindel nowym biskupem
(PAP/Marek Zimny)
bFfGKaHp

Ksiądz prof. Roman Pindel (na zdjęciu w środku) przyjął sakrę biskupią z rąk metropolity krakowskiego kardynał Stanisława Dziwisza podczas mszy św. w bielskiej katedrze. Uroczystość połączona jest z jego ingresem. Biskup Pindel zostanie drugim w historii ordynariuszem bielsko-żywieckim.

Kard. Dziwisz w homilii apelował do nowego biskupa, aby był _ dobrym świadkiem Jezusa Chrystusa _ i podejmował mądre decyzje. - _ Bądź ojcem i bratem dla twych kapłanów. Wspomagaj ich w trudnej posłudze, bo są na pierwszej linii walki o dusze. Szukaj zagubionych owiec. Okazuj miłosierne oblicze Boga wszystkim ubogim, chorym, słabym, niepełnosprawnym. Tak jak twój poprzednik, utrzymuj braterskie kontakty z braćmi i siostrami Kościoła luterańskiego oraz innych wspólnot religijnych _ - mówił.

W uroczystości uczestniczą biskupi z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Modli się z nimi wspólnie zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła luterańskiego biskup Paweł Anweiler. Na Śląsku Cieszyńskim mieszka ponad połowa spośród około 70. tys. polskich luteran.

bFfGKaHr

Czytaj więcej w Money.pl

bFfGKaHS
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)