Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ksiądz Lemański pożegnał się z parafianami

0
Podziel się:

Na swoim blogu duchowny krytykował kościelnych hierarchów, w tym arcybiskupa Hosera.

Ksiądz Lemański pożegnał się z parafianami
(Michal Dyjuk/REPORTER)

Wczoraj duchowny napisał na swoim blogu, że podporządkuje się woli arcybiskupa Henryka Hosera i opuści parafię. O godzinie 7:00 odprawia mszę w kościele w Jasienicy. W ostatnim słowie zwrócił się z apelem do parafian.

Ksiądz Lemański zapowiedział, że na prawomocne rozstrzygnięcie Stolicy Apostolskiej w swojej sprawie będzie czekał w nowym miejscu.

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, arcybiskup Henryk Hoser odwołał księdza Lemańskiego dekretem z 5 lipca, zarzucając mu "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych".
Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/111/m124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/poki;nie;bronia;lemanskiego;widlami;jest;dobrze,233,0,1346025.html) *Póki nie bronią Lemańskiego widłami, jest dobrze * O sytuacji w parafii księdza Lemańskiego pisze Maciej Czujko.
Na swoim blogu duchowny krytykował kościelnych hierarchów, w tym arcybiskupa Hosera - przewodniczącego Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych.

Według księdza Lemańskiego, działania arcybiskupa Hosera przeciwko niemu zaczęły się, gdy podczas rozmowy zapytał go, czy jest obrzezany i należy do narodu żydowskiego. Duchowny domagał się przeprosin od arcybiskupa. Kuria warszawsko-praska zaprzeczyła twierdzeniom księdza Lemańskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Parafianie bronią swojego księdza. Odejdzie? Abp Hoser wystosował dekret, zgodnie z którym 53-letni proboszcz parafii w Jasienicy ks. Wojciech Lemański w trybie niemal natychmiastowym ma opuścić parafię i udać się do domu księży emerytów.
"Jeszcze Polska nie zginęła, póki wierzymy" Demokracja nie oznacza władzy większości nad mniejszością, ale respektowanie prawa człowieka do należnej mu godności.
Papież dokonuje zmian w polskim Kościele Biuro prasowe Episkopatu Polski poinformowało o zmianach w metropolii.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)