Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kto pożyczał Hofmanowi pieniądze?

0
Podziel się:

O nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych posła PiS Adama Hofmana zawiadomiło prokuraturę Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Kto pożyczał Hofmanowi pieniądze?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEszrwgR

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim nie podjęła jeszcze decyzji o wszczęciu śledztwa przeciw posłowi Adamowi Hofmanowi. Nie odnosi się też do informacji, jakie osoby lub podmioty udzielały ewentualnych pożyczek politykowi.

O nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych posła PiS Adama Hofmana zawiadomiło prokuraturę Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zawiadomienie złożono po kontroli prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych złożonych przez polityka w związku ze sprawowaniem przez niego mandatu posła na Sejm RP. Postępowaniem objęto lata 2007-2012.

Jak poinformował we wtorek PAP zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak, zawiadomienie dotyczy zakwestionowanych przez CBA operacji finansowych o wartości ponad 100 tys. zł, w tym również przelewów od innej osoby. Sam Hofman wyjaśnił w ubiegłym tygodniu, że chodzi o niezapłacenie podatku od pożyczki. Media podały, że pieniądze Hofmanowi miał pożyczać prezes spółki Wrocław 2012 Robert Pietryszyn.

bEszrwgT

Walczak podał, że prokuratura na tym etapie badania sprawy nie odnosi się do informacji dotyczących tożsamości osoby, która miała przelewać pieniądze na konto polityka. Prokurator potwierdził, że w stosunku do części zobowiązań podatkowych nieodległy jest termin ich przedawnienia.

_ - Operacje finansowe wskazane przez CBA w zawiadomieniu miały miejsce w na przestrzeni kilku lat. Trudno jednak mówić o realnym zagrożeniu przedawnieniem. W przypadku podjęcia decyzji procesowych możliwe jest bowiem przerwanie biegu przedawnienia _ - powiedział.

Jak dodał, na razie nie ma decyzji o wszczęciu śledztwa; prokuratura bada, czy w tej sprawie występuje uzasadnienie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Ma na to 30 dni od daty złożenia zawiadomienia.

Walczak powiedział, że zawiadomienie dotyczy narażenia na uszczuplenie podatku w odniesieniu do podatku małej wartości. W ustawie karno-skarbowej podatek małej wartości to podatek, który nie przekracza dwustukrotnej wartości najniższego wynagrodzenia, czyli do 320 tys. złotych.

bEszrwgZ

Hofman poinformował w ubiegłym tygodniu, że zawiesza członkostwo w PiS i klubie partii do czasu wyjaśnienia sprawy swego oświadczenia majątkowego. Prezes PiS podał wówczas, że Hofman nie będzie rzecznikiem PiS i szefem okręgu konińskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

bEszrwhu
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)